Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Şirketin Eski Ortağı: Şimdi Kripto Paralara Yatırım Yapmanın En İyi Zamanı!

Kripto yatırım devi Andreessen Horowitz’in (a16z) eski ortağı Katie Haun, şimdi kripto para yatırımı yapmanın doğru bir zaman olduğunu ifade etti. 

Yaklaşık 2 sene önce a16z’deki ortaklığından ayrılan Katie Haun, 22 Eylül günü TechCrunch’a verdiği röportajla tekrardan gündeme geldi. Katie Haun yaptığı açıklamada, kripto paralara yatırım yapmak için doğru bir zaman olduğuna inandığını belirtirken a16z’den ayrıldıktan sonra yaptığı faaliyetlere de değindi.

Geçen süreç içerisinde yatırım şirketi Haun Ventures aracılığıyla 1,5 milyar dolarlık iki farklı kripto para fonu toplamayı başardığını öne çıkaran Haun, özellikle kripto para piyasasında yaşanan düşüş dolu bir yılı bu sektöre yatırım yaparak geçirdiğini vurguladı:

Sanırım dışarıdan bakıldığında kripto camiasının kuş cıvıltılarıyla dolu olduğuna yönelik bir algı var. Ancak bu çok fazla meşguliyet gerektiren bir süreç. Yaşadığımız son kripto para piyasa düzeltmesi sürecinde ciddi stratejik adımlar attık. Kulağa biraz tuhaf geleceğini biliyorum ama düşüş dönemlerinin bu alana yatırım yapmak için gerçekten iyi bir zaman olduğunu düşünüyoruz.

Daha fazla büyümeyi düşünmüyoruz

Haun, kripto para piyasası ciddi bir boğa koşusuna girse bile kendi yatırımlarının ve fonlarının büyüklüğünü artırmayı düşünmediğini söylerken bu tutumun stratejilerinin bir parçası olduğunu kaydetti.

Öte yandan toplanan fonlar hakkında yanlış bir algının oluştuğunu savunan eski yönetici, 1,5 milyar dolarlık fonun büyük kısmının dağıtılmaya hazır olduğunu ve bu fonların temel amacının kripto para piyasasındaki potansiyel taşıyan projeleri desteklemek olduğunu hatırlattı:

Diğer bir şey de fonumuzla ilgili algının 1,5 milyar dolarlık devasa bir fon olduğumuz yönünde olması ama değiliz. Bizim iki fonumuz var. Bir erken aşama fonumuz var o  yaklaşık 500 milyon dolar değerinde. Bir de hızlandırma fonumuz var, bu da kripto sektöründeki her türlü sonraki aşama projeyi destekliyor.

“Düzenleyici kurumlar günün sonunda kaybedecek”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ve Coinbase’e açtığı davalara imalı bir dille atıfta bulunan Haun, düzenleyici kurumun bu işin sonunda galip çıkamayacağını ifade etti.

ABD merkezli düzenleyici kurumların “söz bizde” demek amacıyla kötü polisi oynadıklarını belirtirken işin sonunda galip gelemeyecek olsalar bile ellerinden geleni denediklerini belirtti:

Bence şu anda olan şey, düzenleyici kurumların sert polis olduklarını kanıtlama ihtiyacı duymaları. Ve sonuçta galip gelemeyecek olsalar bile ellerinden geleni yapıyorlar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!