Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dogecoin Furyası Sona Mı Erdi? Dogecoin Alternatifleri Coinler Hangileri?

Kripto para piyasasındaki Dogecoin (DOGE) furyasının sona erdiğine yönelik işaretler yatırımcıları alternatif coin arayışına itti.

Kripto para piyasasının volatil doğası, yatırımcıları sürekli şekilde yeni ve potansiyel olarak kârlı fırsatlar aramaya itiyor. Bilindiği üzere Dogecoin, 2021 yılında sosyal medya ve Elon Musk gibi isimlerin desteğiyle büyük bir popülerlik kazanmıştı. Ancak her furya gibi, Dogecoin’in de zirve yaptığı ve artık göz ardı edilebileceği bir zamanın geldiği tahmin ediliyor. Piyasa uzmanları, Dogecoin’in geleceğinin ne olacağı konusunda bölünmüş durumda. Bu da birçok yatırımcının alternatif kripto paralara yönelmesine neden oluyor.

Bu bağlamda, iki yeni kripto para yatırımcıların ve analistlerin dikkatini çekiyor. Bunlar; Wall Street Memes ve Bitcoin BSC.

Wall Street Memes: Yeni Nesil Bir Kripto Para

Wall Street Memes, kripto para dünyasının en yeni yıldızlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Temelde bu dijital varlık, özellikle Wall Street’e dair popüler “meme” kültürünü temsil ediyor.

Wall Street Memes’in yılın en merakla beklenen token lansmanlarından birini gerçekleştirmesine artık bir haftadan az bir süre kaldı. Yani, yatırımcıların Wall Street Memes token satın alması için çok az bir zamanı kaldı.

Ön satış (ICO) büyük bir başarıya imza atarak 25 milyon doların üzerinde fon topladı. Bu heyecan verici ön satışın etkileri, tokenin birkaç büyük borsada işlem görmeye başlamasıyla daha da artacak gibi görünüyor.

Projede yer alan WSM tokenleri, lansman sırasında kısmen kilitleme altına alınacak. Bu, token arzını sınırlayarak fiyatların yükselmesine yardımcı olacak bir adım. Ekip, lansmanı eş zamanlı olarak birçok önde gelen borsada yapmayı planlıyor.

WSM ön satışı 25 Eylül’de sona erecek. WSM, ön satışın sona ermesinden iki gün sonra Türk yatırımcıların da çoğunlukla kullandığı birkaç önde gelen borsada listelenecek. Borsa listelemelerinin duyurusu 25 Eylül’de TSİ 21.00 ile 22.00 saatleri arasında yapılacak.

Öte yandan borsa listelemesi 27 Eylül’de gerçekleşecek. Projenin web sitesi wallstmemes.com’da şu anda kısa bir süre içinde gerçekleşecek olan ‘1. kademe’ borsa listeleri için bir geri sayım sayacı görüntüleniyor.

Elon Musk’ın Yeni Gözde Meme Coin’i

Projenin sosyal medya etkisi de oldukça büyük. Twitter’da 270 binden fazla takipçisi bulunuyor. Yaklaşık 1 milyondan fazla da WSM topluluğu var.

Hatta X (Twitter) CEO’su ve meme coin fenomeni Elon Musk, Wall Street Memes projesini çoktan radarına aldı.

WSM ile birçok kez etkileşime geçen Elon Musk, kripto topluluğunu proje için heyecanlandırdı.

Birçok yatırımcı da Elon Musk’ın etkisiyle Wall Street Memes satın aldı.

Wall Street Memes’e halihazırda katılmış olan yatırımcılar lansman için hazırlanırken, bekleyenlerin borsalara girmeden önce WSM satın almak için son bir şansı var. Ön satış resmi olarak 3 gün içinde sona erecek. O zamana kadar yatırımcılar 0,0337 dolar fiyatla Wall Street Memes token satın alabilirler.

Bitcoin BSC (BTCBSC) : Bitcoin’in Yeni Yorumu

Yeni bir kripto para birimi olan Bitcoin BSC, ön satışı sırasında meteorik yükselişi nedeniyle manşetleri süslüyor. Çok sayıda yatırımcının Bitcoin BSC token satın almak için acele etmesi sebebiyle ön satışta çok kısa bir süre içinde 4 milyon dolardan fazla fon toplandı.

Hatırlanacağı üzere en büyük kripto para Bitcoin, 2011 yılında bir doların altında olan fiyatının bugün yaklaşık 27 bin dolar seviyesine yükselmesiyle böyle bir potansiyel sağlayan ilk varlık oldu.

Ancak BTC’nin ileride nasıl bir performans sergileyeceği konusunda çok farklı görüşler var.

SEC’in kripto karşıtı tutumu ve kötüleşen makroekonomik görünüm, en büyük kripto para birimi için zorluklar oluşturmaya devam ediyor.

Yeni kripto token Bitcoin BSC’nin parladığı yer de burası. Token, zamanı on yıl geriye döndürerek BTC’nin meteorik yükselişini kopyalamak için tasarlandı. BTCBSC tokeni ICO’sunda sadece 0,99 dolar olarak fiyatlandırıldı. Bu, Bitcoin’in 1 doların altında işlem gördüğü 2011’in nisan ayındaki değerini yansıtıyor.

Bitcoin BSC ayrıca 21 milyonluk maksimum token arzına sahip ve ICO’da 6,125 milyon token mevcut. Bu da 2011’in başlarında Bitcoin blok zincirinin durumunu yansıtıyor. Bu aynı zamanda ön satışın 6,063 milyon dolarlık sabit bir sınıra sahip olduğu ve mevcut tokenlerin yaklaşık yüzde 50’sinin satıldığı anlamına geliyor.

Bitcoin BSC’nin Stake-To-Earn Programı

Büyük kripto paralari tüm zamanların en yüksek seviyelerinin önemli ölçüde altında işlem gördüğü için kripto yatırımcıları son birkaç yıldır zorlu bir dönem geçirdi.

Bu tür öngörülemeyen koşullar nedeniyle, Bitcoin BSC’nin zincir üzerinde stake etme mekanizması, daha geniş piyasa görünümünden bağımsız olarak cazip pasif gelir elde etmelerine olanak tanıdığı için küçük yatırımcılar arasında önemli bir ilgi görüyor. Bu özelliğe yönelik talep, ön satışın kendisinde de görülüyor. Bundan dolayı üç haftadan kısa bir süre içinde 2 milyondan fazla BTCBSC tokeni stake edildi.

Bitcoin BSC token satın almak isteyen yatırımcılar, ETH, BNB veya USDT ile işlem yapıp ön satışa katılabilirler. 

Sorumluluk reddi:
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Koin Bülteni, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını yapmalarını önermektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!