Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Dijital Para Toplantısına Altı Merkez Bankası Katılacak

Aralarında Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası’nın da bulunduğu 6 farklı merkez bankası, nisan ayının ortalarında özel bir toplantı düzenleyecek. Merkez bankaları toplantı sırasında olası bir dijital merkez bankası parası projesini değerlendirecekler.

Bankalar Toplanıyor

İngiltere, Kanada, Japonya, İsveç, İsviçre gibi ülkelerin merkez bankası başkanları ile Avrupa Merkez Bankası Başkanı, önümüzdeki aylarda oldukça önemli bir toplantıda bir araya gelecekler. Times of Japan’in haberine göre bu toplantının ana konusu dijital paralar olacak.

Konu hakkında aktarılan bilgilere göre bu toplantı Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından düzenlenen bir konferansla aynı zamana denk gelecek ve Washington’da düzenlenecek. Toplantı sırasında dijital merkez bankası paralarının avantajları, dezavantajları, fırsatları ve zorlukları değerlendirilecek.

Bu altı merkez bankasının dijital merkez bankası paralarıyla ilgili tam olarak ne gibi bir karar alacağını kestirmek için henüz çok erken. Ancak bu ülkeler tarafından dijital para konusunda atılacak ortak bir adım, tüm dünyayı etkileyebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment