Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Bitcoin Madencilik Davası Sonuçlandı!

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıllarda Kraken kripto para borsası, Bitcoin madencilik firması Bitmain ve kripto para sektörünün önemli isimlerinden Roger Ver‘e açılan bir dava ile sarsılmıştı.

Başka bir BTC madencilik firması olan United American Corp tarafından yapılan dava başvurusunda şirketin 4 milyar dolarlık zarara uğratıldığı ve bunun tamamen Kraken, Bitmain ve Roger Ver‘in eylemlerinden kaynaklandığı vurgulandı. 

Bitcoin Devlerine Açılan Dava Sonlandırıldı

Dava başvurusuna neden olan eylem ise 2018 yılının Kasım ayında gerçekleşen “hash savaşları” olarak biliniyor. Bu savaşlar sonunda Bitcoin Cash ağında bir bölünme meydana gelmiş ve Bitcoin SV isimli yeni bir kripto para birimi ortaya çıkmıştı. Bitcoin Cash’in tarafını tutan Roger Ver ve Bitmain madencilik devine dava açılmasının sebebi bariz durumda olsa da, Kraken’in bunlara dahil olması soru işaretleri oluşturmuştu.

Davada Kraken’den de şikayetçi olunmasının sebebinin, borsanın Bitcoin ABC olarak bilinen kripto paraya BCH sembolünü veren ilk platform olduğu belirtildi. BCH fiyatı o gece 400 dolardan 200 dolara kadar düşmüştü.

Dava 1 yıl süren başvuru sürecinden sonra sonunda bir karara bağlandı ve mahkeme davayı hiçbir işlem yapmadan sonlandırdı. Mahkemenin davayı yetkisizlik sebebi ile sonlandırdığı ve görüşmeye almadığı biliniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment