Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dikkat: Bitcoin Cash’e Saldırı Yapılabilir

Bütün kripto para piyasası Bitcoin‘in (BTC) blok ödülü yarılanmasına odaklanırken, Bitcoin Cash’in bundan önce yarılanma yaşadığı biliniyor. BCH Halving olana kadar fiyatta ciddi bir artış yaşansa da Halving gerçekleştikten sonra madencilerin korkutan bir hızla ağdan kaçtığı görülmüştü.

Bitcoin Cash Ağı Uçurumun Eşiğinde

Uzmanlar Bitcoin Cash Halving sonrasında madencilerin henüz blok ödülü yarılanması yaşanmamış Bitcoin ağına geçtiğini iddia ettiler ve BTC Halving sonrası bunun düzeleceğini vurguladılar. Ancak Bitcoin Halving sonrasında da BCH ağındaki madencilerin sayısında çok büyük bir değişim yaşanmadı.

Yassine Elmandjra’nın aktardığı bilgilere bakılırsa, BCH Halving’ten bu yana Bitcoin Cash ağının hash rate’i %30 düşüş yaşadı. Bu da ağı oldukça savunması bir şekilde bıraktı ve şu an teorik açıdan saatlik 10.000 dolar harcayıp gerekli madencilik donanımlarını kiralayarak, Bitcoin Cash ağına %51 saldırısı yapılabiliyor.

Elmandjra, henüz böyle bir saldırı görmemiş olmamızın şaşırtıcı olduğunu belirterek, yakında BCH ağında %51 saldırısı görülebileceğini ima etti.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment