Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DOGE Yükselişi Sürüyor: Bitcoin İçin Düşüş, Altcoinler İçin Ralli Sinyali!

Son veriler en büyük meme token Dogecoin’in (DOGE), Bitcoin (BTC) düşüşlerine işaret eden bir gösterge olarak kullanılabileceğini ortaya koydu.

On-chain veri analitik platformu Santiment 28 Kasım tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, DOGE yükselişlerinin genellikle altcoin rallilerinin güvenilir bir göstergesi olduğunu belirtti. Altcoin rallilerinde genellikle DOGE’un başı çektiğini öne süren platform, meme token’ın ralli yaşadığı zamanların Bitcoin’in  düşüş yaşadığı zamanlara denk geldiğinin altını çizdi.

Resim

Santiment paylaştığı grafikte, Bitcoin’in nispeten durağan seyrettiği son zamanlarda DOGE’de yaşanan ralliye dikkat çekerek BTC’nin yakın zamanda bir düşüş yaşayabileceğine işaret etti.

Öte yandan on-chain veriler ise yakın zamanda Bitcoin balinalarının ve küçük yatırımcıların satın alımlarını hızlandırdığını gösterdi. Özellikle portföyünde 100 ile 10.000 BTC bulunduran balinaların son 5 gün içerisinde 790 milyon dolar değerinde 47.888 BTC aldığı raporlarda belirtildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!