verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dogecoin (DOGE) FUD’u Çürütüldü: Toplam Arzın Yüzde 30’una Sahip Balina Efsanesi

Dogecoin topluluğu arasında uzun süredir bir efsane olarak yer edinen, bir balinanın dolaşımdaki varlığın büyük kısmına sahip olduğu teorisinin doğru olmadığı veriler ile açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin resmi web sitesi üzerinden yayınlanan bir haberde “Bir balina Dogecoin arzının %30’unu elinde tutuyor, bu doğru mu?” başlıklı bir makale yayımlandı. Söz konusu efsaneyi tümüyle çürüten makalenin detaylarında şu ifadelere yer verildi.

Dogecoin topluluğu arasında yaygın bir FUD olan, arzın büyük bir yüzdesini elinde tutan belirli cüzdanların özel yatırımcılara veya ‘balinalar’a ait olduğu iddiasıdır. Gerçekte, en hacimli Dogecoin cüzdanlarının çoğu, borsalar ve aracılar tarafından kontrol edilen soğuk cüzdanlar veya sıcak cüzdanlardır ve bu nedenle binlerce insan için saklanan Dogecoin’i temsil ederler.

Söz konusu makaleyi doğrular nitelikte bir açıklamada Dogecoin Whale Alert Twitter adresinden geldi. Bir gönderi ile bahsi geçen %30‘luk hacmin Robinhood cüzdanında yer aldığını ve kullanıcı varlıklarını temsil ettiğine değinildi. Robinhood borsa cüzdanlarında yer alan $2,529,108,825 dolar değerindeki varlıkların dolaşımdaki toplam Dogecoin arzının yaklaşık %30’una denk geldiği paylaşılan verilerde arasında yer alıyor. Borsaya ait soğuk ve sıcak cüzdanlarda saklanan meblağın bir balinaya ait olmadığının özellikle altı çiziliyor.

Haberin kaleme alındığı esnada Coingecko verilerine göre Dogecoin fiyatı günlük %3,61 düşüş ile 0,060 dolardan piyasalarda işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!