verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dogecoin Kurucusu: ‘Hala Tacize Uğruyorum’

Dogecoin (DOGE) projesinin kurucularından olan Billy Markus, hafta boyu yaşanan gelişmelerin ardından bir mesaj paylaştı. Sahip olduğu DOGE coinlerin tamamını 2015 yılında sattığını söyleyen Markus, günümüzde hala “tacize uğradığını” ifade etti.

Dogecoin (DOGE), Robinhood’da yaşanan gelişmeler sonrası 0.0085 dolardan 0.070 dolara kadar çıkıp sekiz kat değerlendi. DOGE’un kurucularından Billy Markus, bunun ardından sessizliğini bozdu.

‘2015’te tüm coinlerimi sattım’

Yazılım mühendisi olan Billy Markus eskiden IBM’de çalışıyordu. Markus 2013 yılında Jackson Palmer ile tanıştı ve ikili, o yılın aralık ayında Dogecoin projesini geliştirdi. Markus 2014; Palmer ise 2015 yılında projeden ayrıldığını açıkladı.

Billy Markus, bugün projeden ayrıldıktan sonra sahip olduğu tüm DOGE coinleri sattığını açıkladı. Bu kararı 2015 yılında, maddi sebepler yüzünden aldığını söyleyen Markus, oradan kazandığı parayla kendisine bir “Honda Civic” aldığını söyledi. Markus’un o dönemde ne kadar DOGE’u vardı, bilinmiyor.

‘Tacize uğradığım için ayrıldım’

Markus’un deyimine göre DOGE’un bu hafta çizdiği grafik, kimilerinin “milyonlarca dolar kazanmasıyla” sonuçlandı. Yaşanan gelişmeler sonrası insanlardan çok fazla mesaj almaya başlayan Markus, Dogecoin ile arasındaki ilişkiye dair şunları söyledi:

“Arkadaşlar 2015 yılında işten çıkarılınca tüm DOGE’larımı sattım. Kendime bir Honda Civic alacak kadar para kazandım. Dogecoin’den bundan yedi sene önce, kripto para topluluğundan gördüğüm taciz yüzünden ayrıldım. Bu tacizler yeniden başladı. … Kendimi acındırmaya çalışmıyorum, maddi durumum yerinde. Ama insanlar artık hiçbir bağlantımın olmadığı bir projede, bir şeyler yapmamı bekliyorlar. Bunları halimi anlayın diye söylüyorum.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!