verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dogecoin mi, Shiba Inu mu? Hangisinin Yatırımcıları Karda?

Kripto para piyasası Bitcoin (BTC)’in 21.000 dolara yaptığı fiyat hareketi ile yeşillenirken, köpek tokenları Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) arasındaki çekişme sürüyor.

Piyasa değerine göre ilk 20 kripto para arasında yer alan köpek tokenları DOGE ve SHIB yaşanan genel yükselişi takip etti. DOGE’da geçtiğimiz 7 günlük periyotta %18,5 yükseliş görürken, SHIB aynı periyot içerisinde 21,5‘luk yükseliş gösterdi. Özelikle bitcoin’in fiyat hareketleri ile dikkat çektiği son 24 saatlik periyotta ise DOGE %7 yükselirken, SHIB %6 yükseldi.

Dogecoin yatırımcıları Shiba Inu yatırımcılarına göre daha karlı

On-chain verilerine bakıldığında iki köpek token arasındaki çekişme sürerken Dogecoin’in yatırımcıları, Shiba Inu’ye göre daha karlı durumda görünüyor. Tüm DOGE yatırımcılarının %65‘i kardayken, %35‘i zararda bulunuyor. SHIB yatırımcılarının ise yalnızca %30‘u karlı durumdayken, %56‘sı zararda bulunuyor. Veriler incelendiğinde neredeyse DOGE üzerinde karda olan yatırımcı oranı kadar SHIB’de zararda olan yatırımcı gözleniyor.

Coinmarketcap verilerine göre 9. sırada yer alan DOGE’da son 24 saatte 11,5 milyar dolarlık işlem hacmi oluşmuş olup, haber yazım sırasında 0,086 dolardan işlem görüyor.

Aynı verilere göre 16. sırada yer alan SHIB’de ise son 24 saatte 5,6 milyar dolarlık işlem hacmi oluşmuş durumda. Haber yazım sırasında SHIB 0,00001033 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!