Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dört Kripto Para ve Web3 Projesi Gizlilik Odaklı İttifak Kurdu!

Blokzinciri ve web3 üzerine çalışan bir dizi şirket “Evrensel Gizlilik İttifakı”nı oluşturdu.

Aralarında Nym, Protocol Labs, Filecoin Foundation, Oasis ve Aztec’in de bulunduğu blokzinciri şirketleri, dijital gizlilik için “Evrensel Gizlilik İttifakı” adı altında bir oluşumu hayata geçirdi.

Başlangıç aşamasında 150 bin dolarlık bir sermayeye sahip olacak ittifak, dijital gizlilik ve veri gizliliği üzerine çalışmalar yürütecek. Bu çalışmaların yanı sıra web3 veri gizliliği konusunda dünya çapında bir standart getirmek için harekete geçilecek.

Web3’te dijital mahremiyetin korunması için önemli bir adım olarak lanse edilen Evrensel Gizlilik İttifakı, üyelerinin kaynaklarından ve uzmanlıklarından yararlanarak şimdiye kadar yapılmamış olanı yapmayı deneyecek.

İttifakın aynı görüşte olan diğer şirket ve bireylere de açık olduğunu belirtilirken sürecin sorumlu ve etik bir şekilde ilerlemesi için politika yapıcılar ve düzenleyicilerle birlikte çalışmalar da yapılacağına yer verildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Nym CEO’su Harry Halpin, kullanıcı mahremiyetinin çok önemli ve kritik bir nokta olduğunu savundu:

Gizlilik çevrimiçi ortamda da çevrimdışı ortamda olduğu kadar önemlidir, ancak günümüzün baskın internet platformlarının çoğu, insanların temel haklarından ziyade gözetim ve veri toplamaya öncelik vermektedir ve dijital ortam genişledikçe, erişilebilir ve güvenli gizlilik teknolojilerine duyulan ihtiyaç zorunlu hale gelmektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!