verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dubai’deki Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığında Hapis Kararı

Dubai’de Bitcoin (BTC) satın almaya çalışan bir şahıstan yaklaşık 1 milyon dolar değerinde para çalan bir çete hapis cezasına çarptırıldı.

Polis ifadelerine göre Dubai’de bitcoin satın almak isteyen bir iş insanı, bir çete üyesi tarafından işlemi gerçekleştirme vaadiyle bir villaya çağrıldı.

Burada iki çete üyesinin daha saldırısına uğrayan şahıstan 3 milyon dirhem para ve 750 bin dirhem değerinde iki saat çalındı.

Hırsızlığa uğrayan şahıs olayı, “Arabamın üstünde piyasa değerinden daha ucuza bitcoin satmayı vadeden bir kart buldum. Karttaki numarayı arayıp, kripto para satın almak için anlaştım. Parayı da alıp, Al Barsha’daki bir villaya gelmemi istediler.” şeklinde anlattı.

Dubai’de göçmen olan şahıs, villaya girdiğinde polis taklidi yapan ve kendisini ülkesine geri göndereceklerini söyleyen üç kişiyle karşılaştı.

“Bana, beni ülkeme geri göndereceklerini söylediler. Paramı çaldıktan sonra ellerimi ve gözlerimi bağlayıp beni bir arabaya götürdüler.” diyen şahıs, kaçmayı başardıktan sonra olayı polise bildirdi.

Olayın ardından yakalanan isimlerden ikisi hapis cezasına çarptırıldı. İkili, hapis cezaları bittikten sonra ülkelerine geri gönderilecek.