Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünya Üzerindeki İlk “Bitcoin Tower” Dubai’de İnşa Edilecek

İtalya, Londra ve Dubai’de faaliyet gösteren menkul kıymet yatırımcısı, “Bitcoin Tower” oteller zincirinin ilkini Dubai’de inşa etmeye hazırlanıyor. Bitcoin (BTC) şeklindeki bu mimari tasarım dünyada bir ilk olacak.

Bitcoin’e ilgi global çapta artarken şimdi de Bitcoin şeklinde otel inşa etme fikri gündem oldu. EINpresswire tarafından 21 Mayıs’ta yayınlanan bir habere göre girişimci Salvatore Leggiero, türünün ilk örneği olacak Bitcoin şeklindeki 40 katlı oteli Dubai’de açmaya hazırlanıyor. Bitcoin Tower olarak isimlendirilen bu gökdelene dair detayların 24 Mayıs‘ta Dubai’de yapılacak olan COP28 toplantısında açıklanması planlanıyor.

Bitcoin tutkunlarının ilgisini çekmek ve global adaptasyonu hızlandırmak adına atılan bu adım beraberinde yenilikçi gelişmeleri de getirecek. Leggiero tarafından sunulan ilk detaylara göre konuklar, kripto varlıklarını stake ederek APY bazlı oda kiralama konusunda avantaj ve getiri elde edebilecekler. Öte yandan konuklara, çeşitli fırsatlar sunmak için NFT de verilecek. Otel yapay zeka, maddi sürdürülebilirlik ve sıfır CO2 sistemleriyle entegre bir şekilde çalışacak.

Geliştirici Leggiero Bitcoin Tower’ı dijital ve fiziksel varlıklar arasındaki boşluğu dolduran bir gayrimenkul devrimi olarak nitelendirirken yaptığı Leonardo da Vinci benzetmesi dikkatlerden kaçmadı.

Ödediğiniz parayı faiziyle birlikte size geri veren ilk otel olacak. Büyük projeler bir fikirden doğar, zihinde şekil alır ve Leonardo da Vinci’nin geleceğin makinelerini hayal ederken yaptığı gibi kağıt üzerinde gelişir. Sunduğum bu yenilik, dijital ve fiziksel gayrimenkuller arasında köprü oluşturan bir gayrimenkul devrimi. Bitcoin Tower bu devrime katılmak isteyenler için bir ilk adım noktası olacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!