Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dünyaca Ünlü Banka Bitcoin İçin Fiyat Beklentisini Yükseltti: İşte 2023 ve 2024 Hedefleri!

Birleşik Krallık merkezli dev bankacılık grubu Standard Chartered, Bitcoin (BTC) İçin 100 bin dolarlık fiyat hedefini 120 bin dolara yükseltti.

Reuters’ın 10 Temmuz tarihinde yayınladığı habere göre Standard Chartered, Bitcoin için bu yıl içerisindeki hedef fiyatını 50 bin dolar olarak belirlerken 2024 sonu için hedef fiyatını 100 bin dolardan 120 bin dolar seviyesine taşıdı.

Standard Chartered, fiyattaki artışın madencileri daha fazla Bitcoin tutmaya teşvik edebileceğini öne sürerken bu durumun fiyat üzerinde daha da olumlu etki sağlayabileceği belirtildi.

Standard Chartered analisti Geoff Kendrick, nisan ayı sonunda yayınlanan hedef fiyatta %20’lik bir artırıma gidildiğini söylerken şu ifadelerde bulundu:

Madencilerin üretilen Bitcoin başına artan karlılıkları, nakit akışlarını koruyarak daha az Bitcoin satmaları anlamına geliyor. Bu durumda toplam Bitcoin arzı azalırken talebin sabit kalması fiyatın yükselmesine neden olur.

Standard Chartered nisan ayı sonunda yayınladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin madenciliğindeki artan karlılık ve ABD para politikalarında yaşanan gelişmeler ışığında Bitcoin’in 2024 sonuna kadar 100 bin dolara ulaşabileceğini belirtmişti.

Coingecko verilerine göre Bitcoin, son 24 saat içerisinde 30.277 dolar seviyesinden gerileyerek yaşadığı %0,3’lük değer kaybıyla yazım anında 30.195 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!