Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Fonlarına 136 Milyonluk Giriş: Kurumsallar Bitcoin’de Boğaya Dönüyor!

Kripto para piyasasındaki kurumsal fonlara geçtiğimiz hafta 136 milyon dolar giriş yaşanırken uzun süredir devam eden kayıplar telafi edilmiş oldu.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, geçtiğimiz hafta kurumsal kripto para fonlarına 136 milyon dolar giriş olduğu belirtildi. Son 3 haftadır yaşanan 470 milyon dolar değerindeki fon girişiyle birlikte önceki döneme ait 9 haftalık çıkış nötrlenmiş oldu. Bitcoin, en çok talep gören ürün olurken 133 milyon dolarlık para girişi alarak dikkatleri üstüne topladı.

Bununla birlikte short (kısa) Bitcoin fonunda ise 1,8 milyon dolarlık bir çıkış görüldü. Kurumsal yatırımcıların düşüş yönlü algıyı terk etmeleri olası bir boğa piyasasına hazırlık olarak yorumlandı.

En büyük ikinci fon girişi 2,9 milyon dolarla Ethereum (ETH) özelinde gerçekleşti. Yarılanma (halving) işlemine 1 aydan kısa süre kalan Litecoin’e (LTC) ise 500 bin dolarlık fon girişi oldu. Solana (SOL) kurumsallar tarafından en çok ilgi gören altcoinlerden biri olarak 1,2 milyon dolar fon girişine ev sahipliği yaptı.

Öte yandan blokzinciri hisse senetleri, toplam 15 milyon dolar ile bu yılın en büyük fon girişine tanıklık etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance ve Coinbase’e açılan davalarda menkul kıymet olarak nitelendirilen Cardano (ADA) bu süreçte en çok değer kaybı yaşayan altcoinlerden biri oldu. ADA özelinde yaşanan çıkış 1,3 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!