verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dvision (DVI) Coinbase Custody Haberiyle Yükselişe Geçti

Coinbase Custody Dvision (DVI) işlemlerini destekleyeceğini açıkladı. Duyurunun etkisi ile Dvision fiyatı 1 günde %40 yükseldi ve yeni bir rekor kırdı. Kullanıcılarına yepyeni bir deneyim vadeden Dvision (DVI) nedir?

Ağ hayatına Kasım 2020’de başlayan Dvision Network (DVI), Coinbase Custody haberi ile hareketlendi. Kripto para borsası Coinbase’in yan kuruluşu olan Coinbase Custody, yayınladığı bildiri ile DVI mevduat ve para çekme işlemlerini desteklediğini duyurdu. Haberin ardından bir günde %40’dan fazla değerlenen DVI kendi rekorunu kırmayı başardı.

Çoğunlukla kurumsal ve yüksek değere sahip yatırımcılardan oluşan Coinbase Custody kullanıcı tabanı artık platform kapsamında DVI çekme ve yatırma işlemlerini gerçekleştirebilecek. Dvision’ın Coinbase borsasında listelenip listelenmeyeceğine dair henüz bir açıklama bulunmuyor.

dvision-dvi

Bir günde %45’e yakın artan DVI fiyatı 0,17 dolara kadar çıktı ve yeni rekorunu bu seviyeye yerleştirdi. Dvision 1 haftada ise %70’in üzerinde yükseliş gösterdi. DVI için günlük ticaret hacmi ise 1.2 milyon doların üzerinde seyrediyor. DVI token Uniswap, Coinone, 1inch Exchange ve Hoo platformlarında listelenmektedir.

dvision-dvi
DVI fiyatı için 7 günlük değişimi gösteren grafik. Kaynak

Dvision Network (DVI) nedir?

Dvision Network blockchain tabanlı bir içerik platformudur. Dvision sanal gerçeklik (VR) ve NFT pazarını buluşturmayı amaçlar. “Blockchain tabanında yeni bir gerçeklik” olarak tanıtılan proje Güney Kore’den Junghyun Eom önderliğinde kurulmuştur. DVI ise Dvision platformunun ERC-20 tabanlı kripto parasıdır. DVI token için maksimum arz 1 milyar olarak belirlenmiştir.

“Bilgi ve iletişim teknolojilerine dayalı yeni bir endüstriyel dönemi ifade eden 4. Sanayi Devrimi’nin merkezinde, zengin bir yaşam sunan yeni bir sanal gerçeklik dünyası ve insanlık.”

Dvision kullanıcıları kendilerine özel VR mekanlarını oluşturabilir ve VR pazarı ile oluşturdukları sanal gerçeklik ürünlerini diğer kullanıcılara satabilirler. Aynı zamanda Dvision’ın halka açık sanal gerçeklik dünyası ile kullanıcılar birbirleriyle etkileşime geçebilirler. Dvision Network’te gerçek dünyadaki gibi oyun parkları, evler, sokaklar ve restoranlar gibi birçok VR mekan bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!