verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Efsane Ekonomistten Kısa ve Orta Vadeli Bitcoin Tahmini: Bu Olana Kadar Boğa!

Ticaret efsanesi makro ekonomist Henrik Zeberg, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para piyasası için kısa vadede boğa koşusu, orta vadede ise yıkım bekliyor.

Ekonomist Henrik Zeberg, kripto para piyasasının mevcut durumu hakkında ayrıntılı fikirlerini paylaştı. Genellikle kripto paralar hakkındaki karamsar yorumlarıyla tanınan Zeberg, bu sefer yükseliş yönlü ve olumlu ifadelerde bulundu. Swissblock göstergesinden yararlanan ekonomist, Bitcoin ve kripto paralar için kısa vadede bir boğa koşusu gerçekleşebileceğini belirtti.

Özellikle uzmanlık alanı üzerinden konuya yorum getiren Zeberg, makroekonomik piyasalar resesyon dönemine girmediği sürece kripto para piyasasının yükselişe devam edeceğini vurguladı.

Öte yandan ekonomist, kripto para piyasası için orta vadeli kötümser tavrını korumaya devam etti. Kısa vadede yaşanan bu durumu mevcut likiditenin finansal sisteme geri dönmesi olarak nitelendiren Zeberg, bu yılın devamında 1929’dan bu yana yaşanan en kötü mali krizin gerçekleşebileceğini düşünüyor.

Zeberg, yine söz konusu Swissblock göstergelerini işaret ederek zirveye ulaşıldığını ve 2008‘e benzer şekilde çöküşün başlangıcı olan tepenin patlamaya başladığının altını çizdi. Ekonomist, tahmin ettiği gibi bir ekonomik buhran yaşanırsa kripto paraların da bundan kaçamayacağını düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!