Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’den Bitcoin Uyarısı

Gün boyu Türkiye’den Bitcoin ile gelen açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Bitcoin ile açıklama ve görüş bildiren yetkililere ekonomi bakanı Nihat Zeybekçi de eklendi.

Ekonomi bakanı, Ankara Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen 3. Marka Festivali sırasında Bitcoin’i değerlendirdi.

Bitcoin’i saadet zincirine benzeten Ekonomi Bakanı:

“Bitcoin bugün çılgınlık haline geldi. Şu anda yok, bir aralar Türkiye’de saadet zincirleri vardı, hatırlar mısınız?” diye sordu.

Açıklamalarının devamında ekonomi bakanı, Bitcoin’in bir zemini olmadığını ve dünya üzerinde hakimiyet sağlamak isteyenlerin kullandığı bir araç olduğundan söz etti:

“Bu global bir saadet zinciridir, alt zemini yoktur. Bu, dünyayı sadece bir veya iki her şeyiyle kontrol ettiğiniz, cendere altına aldığınız, gerektiğinde zulmettiğiniz bir para birimine mahkum edemeyeceğinizin çıkışlarıdır bunlar. Onun için bunun çaresi de bulunacak.”

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek de bugün yaptığı açıklamada Bitcoin’i lale çılgınlığına benzetmişti. Başbakan yardımcısı ile birebir aynı olmasada olumsuz yönde düşünen Ekonomi Bakanı Bitcoin’i yerenler listesine katılmış oldu.

Ayrıca gün içinde kripto paralar ile ilgili açıklamada bulunan diğer isimler Borsa İstanbul Yöneticisi ve MHP Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

4 Comments

 • Oguz
  Posted 14 Aralık 2017 - 23:11 23:11

  Bitcoin’i saadet zincirine benzetmiş. Tamam bi zincir var ortada ama en son benzeteceğin şey saadet zinciri. Yazık ülke ekonomisini kimler yönetiyor!!!

 • Deli Dumrul
  Posted 14 Aralık 2017 - 14:02 14:02

  Ve uyarısını yaptı kürsüden indi odaya gitti laptopundan hemen 1000 Bitcoin aldı 🙂

 • Nusret Atayman
  Posted 13 Aralık 2017 - 19:45 19:45

  Sanal gerçeklik çağının geldiğini görmekten aciz adamlar bu ülkede ne yazık ki söz sahibi.450 Milyar hacme ulaşan bir talebin olduğu yerden bir kaç vatandaşımız da faydalansın demek yerine hiç araştırmadan benim ilk duyduğum anda ki cahil tepkimden farkı yok.

 • Aras
  Posted 13 Aralık 2017 - 19:33 19:33

  Bunların harbiden bı cacıktan haberi yok. Devlet yönetiyorlar

Leave a comment