Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eleştirilen Altcoin, Bitcoin ile Karşılaştırıldı: Sektöre Daha Fazla Kullanıcı Çeker!

Son günlerin çok konuşulan projesi Worlcoin’in (WLD) destekçilerinden CoinFund’un yöneticileri, yeni hayata geçirilen bu projenin Bitcoin’den (BTC) daha fazla kullanıcıyı sektöre çekebileceğini iddia etti.

Son günlerin tepki çeken kripto para projesi Worldcoin’e CoinFund cephesinden destek geldi. CoinFund’un CEO’su Jake Brukhman CoinDesk TV’ye verdiği bir demeçte, Worldcoin’in kripto para piyasasına Bitcoin’den daha fazla kullanıcı çekebileceğini savundu.

Brukhman yaptığı açıklamada, Worldcoin’in daha kapsamlı bir benimseme sağlayacağını ve Bitcoin’i arkasında bırakacak bir sistem inşa edeceğini vurguladı:

Worldcoin’in temel önermelerinden biri, dünya çapında Bitcoin’in bugün olduğundan daha geniş bir kripto para birimi dağıtımı yaratabilecek bir sistem inşa etmektir.

Bununla birlikte benzer bir yorumda CoinFund’un ortağı Austin Barack‘dan geldi. Barack yakın tarihli bir blog yazısında, Worldcoin’in milyarlarca kullanıcıyı kripto piyasalarına dahil edebileceğini ifade etti.

Worldcoin lansman öncesinde dünya çapında iki milyon civarında kullanıcıya ulaşmıştı. Dune Analytics tarafından sağlanan on-chain verilerine göre projenin yerel cüzdanı World App’in halihazırda 941.000 kullanıcısı bulunuyor.

Worldcoin, kripto para camiasındaki birçok önde gelen ismin tepkisini çekmişti. Proje kullanıcılarının göz taraması gibi kimlik bilgilerine sahip olmak ve bunun karşılığında token vermeyi vadederken topluluğun tepkisi ise sert oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!