Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elon Musk Bitcoin Zirvedeyken Paylaştığı NFT Videosunu Tozlu Raftan Çıkardı!

Milyarder Elon Musk, son olarak Bitcoin (BTC) 59 bin dolarken paylaştığı NFT videosunu tekrardan paylaştı.

Elon Musk dikkat çeken NFT temalı videosunu tekrardan piyasaya çıkarttı. Musk aynı videoyu 15 Mart 2021 tarihinde, Bitcoin fiyatı 59.000 dolar bandında seyrederken paylaşmıştı. O paylaşımda “NFT’lerle ilgili bu şarkıyı NFT olarak satıyorum” ifadelerine yer vermişti.

Bugün aynı videoyu “Her ne olduysa…açıklamasıyla tekrardan gündeme getiren Musk, imalı ifadesiyle topluluğun dikkatini çekmeyi başardı. Musk bu videoyu 2021 yılında paylaştığında, o dönemde zaten hareketli olan NFT piyasası biraz daha alevlenmişti.

Toplamda 2 dakika 20 saniyelik bu videonun içerisinde altın renklerinde futuristik bir NFT anıtı yer alıyor ve videoda çalan şarkının sözlerinde “NFT, for your vanity. Computer never sleep. It’s verified, its guaranteed” ifadeleri geçiyor. Ayrıca söz konusu videoda yer alan ve kripto para camiasının aşina olduğu “HODL” ifadesi dikkat çekiyor.

Musk’ın bu videoyu yaklaşık 2 yıl sonra tozlu taflardan çıkarp paylaştığı günde Bitcoin’in 42 bin dolar bandında olması da dikkat çeken bir diğer nokta oldu. Musk geçtiğimiz süreçte Bitcoin 42 bin dolar seviyesindeyken birtakım manipülatif paylaşımlarda bulunmuştu. Milyarderin “42” sevdası, Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı romanda “Hayatın, evrenin, her şeyin cevabı ne?” sorusuna verilen yanıt olan “42”den geliyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,8 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 42.426 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!