Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elon Musk’tan Kripto Para Açıklaması: Asla Çıkarmayacağız!

Ünlü milyarder Elon Musk, kendisinin ve “X” şirketinin piyasaya asla bir kripto para sürmeyeceğini belirtti.

Kripto para piyasası üzerinde daima bir etki yaratmayı başaran Elon Musk, kendi şirketinin bir kripto projesi ortaya koymayacağını açıkladı. Musk’ın açıklaması, kullanıcıları X onaylı resmi kripto projeleri gibi görünen sahte tokenlara ya da meme coinlere karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran bir paylaşıma yanıt olarak geldi.

Kullanıcının gönderesinde şu ifade yer aldı:

Elon Musk ve hiçbir zaman bir kripto para çıkarmadı. Bu tür yazılara dikkat edin.

Söz konusu gönderiye yanıt olarak kısa ve net bir açıklamada bulunan Musk, kendisinin ve X’in asla bir kripto para çıkartmayacağını belirtti:

Ve asla yapmayacağız.

Musk’ın açıklaması kripto para topluluğunun bazı kesimleri tarafından Dogecoin’in (DOGE) lehine olarak yorumlandı. Musk’ın yeni bir kripto para çıkarmamasının günün sonunda DOGE’yi öne çıkarabileceğini düşünen taraflar, X’e gelecek olası bir ödeme entegrasyonunda Musk’ın ilk tercihinin DOGE olacağını savunuyorlar.

Öte yandan piyasada dolanan X adlı sahte tokenlar yatırımcılar için fırsatlar sunarken bir yandan da ciddi bir risk teşkil etmeye devam ediyor. Musk’ın X kararını açıkladığı ilk günlerde benzer isimdeki bazı meme coinler dudak uçuklatan yükselişler yaşamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!