verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elrond Gold Üçüncü Staking Aşamasına Geçiyor

Elrond Gold, üçüncü staking aşamasına dair detayları açıkladı. Kullanıcılar, 26 Mart tarihinden itibaren aşamalı olarak staking yeniliklerinden faydalanabilecek.

Elrond Gold kurucu ortağı Lucian Mincu, topluluğa yeni staking güncellemesini duyurdu. Duyuruya göre; mart, nisan ve mayıs aylarında aşamalı olarak staking güncellemeleri yapılacak. Bu aşamayla birlikte, doğrulayıcı sayısı 3.200’e çıkacak ve her bir doğrulayıcı 2.500 eGold stake edebilecek.

Elrond Gold’da bir doğrulayıcı node ile staking yapmak için yatırılabilecek maksimum eGold miktarı 2.500’dü ancak yeni güncellemeyle bu sınır kaldırıldı. Staking ödülleri, yatırılan eGold miktarına göre değişiklik göstermektedir.

Mart ayında neler olacak?

  • 26 Mart TSİ 17:30 – Elrond Gold’da herkes kendi staking havuzunu oluşturabilecek. Ayrıca delegasyon yönetimi adı altında kullanıcılar başkaları adına eGold node’u çalıştırmaya başlayabilecek. 
  • 26 Mart TSİ 19:30 – Elrond web cüzdanı ve Maiar, delegasyon yönetimindeki staking havuzlarıyla entegre olacak. Kullanıcılar, cüzdanlarıyla güvenli bir şekilde etkileşime girebilecek.

Nisan ve Mayıs aylarında neler bekleniyor?

  • 5 Nisan TSİ 17:30 – Staking aşamasının en önemli kısmı bu ay gerçekleşecek. Ağ doğrulayıcı sayısı maksimum seviyeye ulaşacak. Doğrulayıcı olarak bekleme listesinde bulunanlar hizmet vermeye ve ödül kazanmaya başlayabilecek.
  • 6 Nisan TSİ 17:30 – 320 yeni node aktif doğrulayıcı olacak.
  • 7 Nisan TSİ 17:30 – Yeni doğrulayıcıların ödülleri verilecek.
  • 3 Mayıs – Doğrulayıcı olarak bekleme listesinde olanlara artık ödül verilmeyecek.

Son olarak Mincu, staking sırasında kullanıcıları güvenlik konusunda uyardı ve toplulukla iletişimde kalmaları yönünde tavsiyede bulundu.