verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İşte QTUM Fiyatını Yükselten Gelişmeler

Bitcoin ve bazı altcoinlerde görülen düşüş karşısında Qtum (QTUM) fiyatında yukarı yönlü bir hareket görüldü. Peki QTUM fiyatı neden yükseldi?

Qtum (QTUM) fiyatı 24 saatlik zaman diliminde yüzde 19 oranında değer kazanarak 7 doların üzerine çıktı. İşte QTUM fiyatını yükselten gelişmeler.

Qtum (QTUM) gelişmeleri

  • Fast Lane hard forku geliyor: Qtum, yeni hard forku ile blok süresini 128 saniyeden 32 saniyeye indirmeyi planlıyor. Ayrıca algoritmadaki zorlukları ve blok ödüllerini düzenlemek istiyor. Ek olarak staking faaliyetlerinin daha verimli yapılmasının önünü açmayı hedefliyorlar. Qtum CEO’su Patrick Dai, “ETH 2.0’ı beklemenize gerek yok, Fast Lane ile ETH 2.0’ın hedeflediği birçok şeye sahip olacaksınız.” dedi. Fast Lane mainneti için verilen tarih ise 30 Nisan.
  • Testnet yapıldı: Qtum, Fast Lane hard forku için 26 Mart TSİ 04:00’te 806.600 numaralı testnet bloku ile deneme yaptı. Nisanda hayata geçmesi planlanan Fast Lane hard fork öncesi yapılan bu denemede, blok işlemlerinin rahatlıkla yapılabildiği ve blok süresinin 32 saniye olduğu söylendi.
  • NFT açıklaması: Qtum CEO’su, Qtum’un NFT gibi çeşitli dijital varlıklar için potansiyel bir pazaryeri olabileceğini açıkladı.
  • Yol haritası: Qtum 2021 yol haritasında; core güncellemeleri, Ethereum araçları ile çeşitli entegrasyonlar, DeFi ortaklıkları, topluluk etkinlikleri, altyapı çalışmaları gibi planlara yer verdi.
  • FTX haberi: FTX borsası, QTUM için perpetual futures işlemi açtı.
  • QTUM Electrum cüzdanı için güncelleme: Qtum cüzdanı için 4.0.13 güncellemesi geldi. Böylece çevrim dışı staking ve donanım kurtarma gibi özelliklerin yapılabileceği söylendi.

QTUM fiyatı

QTUM; yıllık grafikte yüzde 591, aylık grafikte yüzde 70, haftalık grafikte yüzde 37 oranında değer kazandı. 908 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan token, piyasa değeriyle 92. sırada konumlanıyor. Günlük işlem hacmi ise 1.9 milyar dolar.

Kaynak