'Ekonomiyi sevdiren yorumcu' olarak da tanınan ünlü isim Emin Çapa, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları ile blockchain ve kripto para birimleri konusunda önemli noktalara değindi. Özellikle 2018...

Emin Çapa Blockchain ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu: Gelecekte Kripto Paralar Mutlaka Olacak!

‘Ekonomiyi sevdiren yorumcu’ olarak da tanınan ünlü isim Emin Çapa, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları ile blockchain ve kripto para birimleri konusunda önemli noktalara değindi. Özellikle 2018 yılının ikinci yarısından itibaren ülkemizde blockchain teknolojisine karşı ciddi bir ‘uyanış’ mevcut ve geçtiğimiz tarihlerde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da bu konuda önemli ifadelerde bulunmuştu.

ru

Hayatımıza temel olarak kripto para birimleri ile girmiş olan blockchain teknolojisinin, bundan ”İBARET” olmadığını belirten Çapa, bunun aslında dünyayı değiştirebilecek bir teknoloji olduğu vurguladı. Blockchain’in ”yakın geleceğin en önemli dönüştürücü gücü” olarak tanıtan Çapa, bunun henüz yolun başında bir teknoloji olduğunu ve gençlerin önünün açılması gerektiğini aktardı.

Kripto paralara da edğinen Çapa, mevcut veya yeni çıkacak olan kripto para birimlerinin hangisi olduğun bilmediğini ve ilgilenmediğini, ancak gelecekte mutlaka kripto paraların hayatımızda yeri olacağını vurguladı. Blockchain’in şuan hesap edilemeyecek derecede evrilebileceğini ve yeni şeylere gebe olabileceğini aktaran Çapa, aslında birçok merkez bankası ve dünya çapındaki hükümetin görüşünü paylaşmış oldu.

Dünya çapındaki birçok devlet ve merkez bankası, kripto para birimlerine karşı temkinli yaklaşılması gerektiğini, ancak bu esnada blockchain teknolojisinin kesinlikle kaçırılmaması gereken bir yenilik olduğunu ortaya koymakta.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.