Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

En Popüler Ethereum Cüzdanından ETH Sahipleri İçin Ekonomik Çözüm

En popüler Ethereum cüzdanı olan MetaMask, ETH sahipleri için ekonomik bir ürün geliştirdi.

MetaMask’ın “havuzlanmış staking” adlı özelliği, bu haftadan itibaren kullanıma girecek.

Daha ekonomik bir seçenek

MetaMask kullanıcıları, yeni özelliği Ethereum’da staking yapmak için kullanabilecek. Staking yapan ETH sahipleri, sahip oldukları coinleri blockchain’de kitleyerek ağın güvenliğine katkıda bulunuyorlar. Bunun karşılığında yine coin cinsinden getiri elde ediliyor.

MetaMask’ın geliştiricisi Consensys’in ürün yöneticilerinden Matthieu Saint Olive, “Havuzlanmış Staking sayesinde MetaMask kullanıcıları, bir yandan ETH’lerinin kontrolünü kaybetmeyip bir yandan ETH’lerini kurumsal düzeyde validatörlerle kolayca stake edebilecek, ödül kazanıp Ethereum’u daha güvenli hale getirebilecekler” dedi.

Normal sınırın altında olacak

Günümüzde Ethereum ağında staking yapmak isteyenlerin, normalde 32 Ethereum stake etmeleri gerekiyor. Günümüz şartlarında bu, yaklaşık 115 bin dolar ediyor.

Artık MetaMask dahil olmak üzere Lido, Rocket Pool gibi “havulanmış” staking seçeneği sunan platformlar, insanların ETH’lerini bir arada topluyor. Bu sayede 32 Ethereum’u olmayan kişiler de stake yapabiliyor.

Lido ve Rocket Pool platformları, kullanıcılara stake ettikleri ETH’ler karşılığında “likit staking token” olarak bilinen tokenlar veriyor. İnsanlar bu sayede bir yandan stake ettikleri ETH’ler bir yandan da likit staking tokenları ile getiri elde edebiliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!