verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Enerji Devi BP, Şirket İçerisinde Dahili Tokenleri Test Ettiğini Söyledi

Enerji devi BP, ICO faaliyeti ile uğraşan blockchain girişimleriyle iş birliği yapmayı düşünüyor.

Bu düşünceye paralel olarak çarşamba günü bir şirket yöneticisi tokenlerin şirket içerisine dahili olarak test edildiğini belirtti.

Londra’daki Blockchain Expo’da konuşan BP dijital inovasyon organizasyonu yöneticisi Julian Gray, ortak bir temayı seslendirdi: finansal olmayan girişimler, finansal hizmetlerdeki muadillerine göre blockchain inovasyonlarına belki de daha fazla açıklar.

Gray şöyle söyledi:

“Henüz halka açık zincirlerle bir şey yapmadık. Ama bu yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Tokenleri şirketimizde dahili olarak kullanarak, değer aktarma konusunda konseptin kanıtını (proof-of-concept) tamamladık.”

Gray, BP’nin içinde yapılması gereken çok fazla eğitim var dedi. Ancak eski adıyla British Petroleum olarak bilinen şirkette, “şu anda blockchainleri kavramış bir avuç dolusu insan var ve hatta bu açık türün yalnızca bir hacker bölgesi olmadığının farkındalar” diye ekledi.

Gray, kendi inovasyon departmanı sağlam bir şekilde finanse edilirken, ICO rotasına giden diğer kişilerle çalışmaya açık olduğunu söyledi.

“Bu işi yapan insanlarla işbirliği yapar mıyız? Evet, öyle düşünüyorum.” dedi. “Şu anda değil, fakat yaparsak şaşırmam.”

Hogan Lovells hukuk bürosunun ortağı olan oturum başkanı Lewis Cohen, BP gibi bir şirketin içinden birinden bunu duymanın ilginç olduğunu söyledi.

Finansal hizmetler endüstrisi ICO’lar ya da halka açık zincirler ile ilgili her şeye çok fazla direnç gösterse de, bu geniş girişim dünyasında pek söz konusu değil. Cohen, inovasyonu finanse etmek için token rotasına daha uygun oyuncular bulduğunu söyledi.

Gray şu şekilde ekledi,

“Bu teknoloji daha yeni başladı ve açıkça bir yerlere gidiyor ve bir noktada onunla etkileşime gireceğiz.”

Panelden sonra CoinDesk’e konuşan Gray şunları söyledi: “Uzun zamandır bunu araştırıyorum ve birçok insandan duyduğumuz gibi ICO’ların korkunç olduğuna dair görüşe inanmıyorum.”

Gray, bunun kendi görüşü olduğunu vurgulayarak BP’nin görüşünün ille de bu şekilde olmayacağını ekledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment