verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stellar Network Yeni Bir Ödeme Yöntemi Anlaşması Gerçekleştirdi

Uluslararası yazılım teknolojileri geliştirme ve uygulama şirketi Novatti grubu, Stellar Network‘un Blockchain ödeme uygulamalarını kendi ödeme platformlarında kullanmak üzere işbirliği anlaşmasına vardı.Bu yalnızca sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak ile kalmayıp aynı zamanda Novatti şirketinin ve Stellar’ın kullanıcılarında da bir artış sağlayacağı öngörülüyor.

Stellar Network, finans kurumları ile farklı ödeme yöntemlerinin birlikte çalışmasına olanak sağlayan açık kaynak kodlu bir Blockchain ağı olmakta. Bu sayede şirketler ve kurumlar ödemeleri daha ucuza, daha hızlı ve daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilmekte.

Yapılmış olan bu ortaklık anlaşması gelecekte her iki şirketin de Blockchain alanında birçok yeni fırsata sahip olabileceği anlamına gelmekte. Stellar’ın sahip olduğu iş ortakları artık Novatti’nin ödeme teknolojilerine ulaşabilecek. Bu da Stellar ağında gerçekleşecek işlemlerin sayısını arttırarak şirketin ödeme ve faturalandırma alanındaki gelirlerini daha da arttırabileceği öngörülmekte.

Fakat bu projenin önümüzdeki Mayıs ayında işlemlere başlaması bekleniyor. Novatti şirketi ise havale işlemlerini yöneterek, gerçekleşen işlem başına belirli bir ücret alacak.

Novatti şirketinin CEO’su Peter Cook ise konu hakkında şunları söyledi:

“Novatti ödeme platformunun başarılı bir şekilde Stellar ağına uygulanması ile Blockchain ağları arasında işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan ve gelecekte yüksek gelir getirecek bir girişimin temelini atmış bulunmaktayız. Stellar ile kurmuş olduğumuz bu güçlü ortaklıktan faydalanarak onların sahip olduğu iş ortakları ile ödeme ve faturalandırma alanında anlaşmalar yaparak bu girişimi devam ettirmeyi ve geliştirmeyi planlıyoruz.”

Stellar’ın ortaklık anlaşmalarından sorumlu yöneticisi Ella Qiang ise konuyla alakalı attığı bir tweette:

“Güvenilir ortağımız Novatti şirketini, ödeme yöntemlerini Stellar ağına başarıyla uygulamayı tamamladıkları için tebrik ediyoruz! Önümüzdeki ay işlemlerin hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İnternette bu ortaklık anlaşmasının aniden ortaya çıktığını fakat Novatti’nin sahip olduğu bu ödeme platformunun bir tür gelir kapısı olarak kullanmasının önemli bir gelişme olduğu konuşulmakta. Aynı zamanda bu ortaklığın oldukça önemli olduğunu fakat buna rağmen bu ortaklığın arkasında bulunan şirketlerin kripto para ticareti ile uğraşan kişiler tarafından pek bilinmediği söylenmekte. Bir başka kullanıcının yorumuna göre ise Stellar’ın ismini gelecekte daha çok duyacağımızı ve hali hazırda oldukça önemli bir gelişme sürecinden geçtiğini belirtmekte.

Kaynak: AMBCrypto

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment