verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eqonex, Piyasadaki Volatilite Yüzünden Kripto Borsasını Kapatıyor

Dijital varlıklar için finansal hizmetler sağlayan Eqonex, piyasadaki olumsuz koşulları gerekçe göstererek kripto para borsasını kapatacağını duyurdu.

Eqonex yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre bu karar, şirketin “finansal durumunu iyileştirecek” ve daha farklı alanlara kaynak ayırmasını sağlayacak.

Birleşik Krallık merkezli şirket, bir kripto para borsası işletmenin yanı sıra dijital varlıklar için saklama hizmeti ve varlık yönetim hizmeti sunuyor.

Şirketin 2020 yılında kullanıma açtığı kripto para borsası, 22 Ağustos günü Türkiye saati ile 11:00’de hizmete kapanacak. Borsadaki kullanıcılar, hesaplarındaki paraları en geç 14 Eylül tarihine kadar çekebilecek.

Eqonex CEO’su Jonathan Farnell, borsayı kapatma kararıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Borsa işletmecileri, piyasada yakın zamanda görülen ekstrem volatilite ve işlem hacimlerindeki küçülme yüzünden daha zor bir duruma girdi. Gerçekçi bir bakış açısıyla, borsamızın bize kısa-orta vadede finansal bir katkı sağlamayacağını düşünüyoruz.”

Farnell’in açıklamasına göre şirket, ilerleyen süreçte “şirkete daha fazla gelir sağlayacak ve uzun vadede başarı getirecek fırsatları” değerlendirmeye çalışacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!