Bitcoin madencilik devi Bitmain, sadece iki ay içerisinde çalışanlarının yarısından çoğunu işten çıkardı ve Tel Aviv içerisindeki ofisini kapattı. Bunun yanı sıra Çinli madencilik devi...

Eric Conner Sert Çıktı: İki Yıl İçerisinde Madencilere İhtiyacımız Olmayacak, Endişelenmeyi Bırakın

Madencilik Bitfarms Tesis

Bitcoin madencilik devi Bitmain, sadece iki ay içerisinde çalışanlarının yarısından çoğunu işten çıkardı ve Tel Aviv içerisindeki ofisini kapattı. Bunun yanı sıra Çinli madencilik devi bugün gelen bir habere göre Amsterdam içerisindeki şubesini de kapatma kararı aldı.

Bitmain’in yaşadığı ekonomik sıkıntı birçok piyasa üyesini de tedirgin etmekte çünkü madencilik devinin elinde sektörde ciddi etki yaratacak kadar Bitcoin bulunuyor. Tedirginlik sürerken, Eth Founder’in kurucusu olan Eric Conner, konu hakkında açıklamalarda bulundu ve madencilerin durumunun, kripto para sektörünü etkilemeyeceğini iddia etti.

Madenciler, Kripto Para Sektörünü Etkilemez

Ethereum ile ilgili tahminleri ile de tanınan Conner, madenciler hakkında bu kadar endişelenmenin yersiz olduğunu ve bunların ”Ethereum kullanıcılarının isteği” doğrultusunda hizmet sağladığını vurguladı. Conner’e göre madencilerin yönetimsel kararlarda söz hakkı bile olmamalı.

2 yıllık bir süre içerisinde madencilere ihtiyaç bile olmayacağını belirten Eric, bu sebeple madencileri düşünerek zaman harcanmaması gerektiğini ifade etti. Eric spesifik olarak Bitmain’den bahsetmese de, şu sıralar madencilik denildiğinde akla ilk gelen platformun Bitmain olduğu açık. Bunun yanı sıra Ethereum, Bitmain’in madencilik portföyünün büyük bir kısmını da oluşturmakta.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.