İsviçre'nin en büyük bankalarından birisi olan özel yatırım bankası Vontobel, kripto paralar ile ilgili olarak koruma ve güvenlik süreçlerini içeren bir çözüm sunduğunu açıkladı. Zürih...

İsviçre’nin Dev Bankası, Kripto Para ile İlgilenen Müşterilerine Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Sunacak

isvicre

İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan özel yatırım bankası Vontobel, kripto paralar ile ilgili olarak koruma ve güvenlik süreçlerini içeren bir çözüm sunduğunu açıkladı.

Zürih merkezli banka, şu anda portföyünde yaklaşık 112 milyar dolarlık ürün barındırması ile, ülkenin bu alandaki en büyük kurumu olarka dikkat çekiyor.

Dijital ürünlere de son dönemde ciddi bir şekilde eğilen ve kripto paralar ile ilgili araştırmalar yapan firma, hem finansal aracılar hem de uluslar arası regülasyonlar ile güncel kalabilmek için böyle bir hamle yaptığını ifade etti.

Bu yeni hizmet ile birlikte, ürün portföyü yöneticilerinin ve bankaların müşterilerine birçok kripto para ile ilgili üründe satın alım, transfer ve depolama hizmeti sunabileceği de kaydedildi.

Yapılan açıklamada, bankanın kurduğu bu yeni sistemin; aynı geleneksel piyasadaki çözümler gibi çalışacağı ve müşterilerinin hemen her özelliğe erişiminin olacağı kaydedildi.

Kullanıcıların dijital ürün varlıklarını güvenli bir şekilde depo etmek için Vontobel’in kendi bankacılık alt yapısı ile Hardware Security Module (HSM) yazılımlarını bir araya getirdiği ifade edildi.

Son dönemde yaptığı hamleler ile kripto para dostu banka olma özelliğini taşıyan ve öyle bir yer edinen banka, bir süredir müşterilerine kripto para yatırımı yapma fırsatı da sunuyor. Daha önce Avrupa basınında çıkan haberlerde, Vontobel’in Bitcoin sertfikasının, müşteriler arasında en fazla tutulan ve SIX Swiss Exchange’de en fazla trade edilen ürün olduğu belirtilmişti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.