verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Erik Voorhees: Bitcoin, Bir Sonraki Global Resesyonda Çok Değerlenecek

2008’de yaşanan büyük ekonomik krize tepki olarak ortaya çıkan Bitcoin, o günden sonra hiçbir zaman global çapta bir ekonomik resesyona tanıklık etmedi. Shapeshift CEO’su Erik Voorhees’e göre ise, yaşanacak olası bir global resesyon senaryosunda, Bitcoin tam bir kaçış limanı olacak ve çok değerlenecek.

Kripto paraların bu tarz olaylar için biçilmiş kaftan olduğunu ifade eden Shapeshift CEO’su Twitter’da dönen bir tartışmaya mention atarak katıldı ve şunları söyledi:

”Bitcoin ortaya çıktığından bu yana dünyada global resesyon yaşanmadı. Ancak eğer gelecekte böyle bir şey olursa, Bitcoin o zaman kaçış limanı olacak. Bu durum da kripto paraların aslında ne kadar kritik bir önemi olduğunu gösteriyor. Bankaların birer ikişer kapılarını kapattığı bir ortamda, kripto paralar, başta Bitcoin olmak üzere, ayakta duracaklar.”

Bitcoin’in aslında Voorhees’in işaret ettiği süreçlere bir alternatif olarak ortaya çıktığı da aşikar. Merkeziyetsiz, tamamen kişiden kişiye ve kontrol edilemeyen bir para birimi olma amacıyla yola çıkan BTC, aslında bu tarz bir süreçte başarılı yöneticinin ifade ettiği ‘kaçış limanı’ olma özelliklerini de bünyesinde fazlasıyla barındırıyor.

Son dönemde global çapta yaşanan sıkıntılar, Trump’ın FED üzerindeki baskısı, Brexit süreçleri ve gelişmekte olan ülke ekonomilerinin yaşadığı problemlerin, global bir resesyona giden yolda birer durak oldukları da birçok ekonomist tarafından ifade ediliyor. Bakalım BTC, böyle bir durumda nasıl konumlanacak?

Leave a comment