Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys, İzlanda tabanlı blockchain startup firması Monerium için toplanan 2 milyon dolarlık fonlamaya katıldı. Söz konusu fonlama risk sermayesi firması Crowberry Capital...

Eski Merkez Bankası Başkanı Tarafından Kurulan Blockchain Startup Firması, 2 Milyon Dolar Topladı!

Blockchain Dünya

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys, İzlanda tabanlı blockchain startup firması Monerium için toplanan 2 milyon dolarlık fonlamaya katıldı.

Söz konusu fonlama risk sermayesi firması Crowberry Capital tarafından düzenlendi ve İzlanda menşeli özel yatırım firması Hof Holdings’in katılımına ev sahipliği yaptı. 2016 yılında kurulan Monerium, çok önemli isimlere sahip bir fintech firması olarak öne çıkmakta. Firmanın kurucuları arasında eski İzlanda Merkez Bankası başkanı Jon Helgi Egilsson da yer alıyor. Monerium temel olarak itibari para birimlerinin blockchain üzerinde transfer edilebilmesi için bir çözüm arıyor ve buna ”e-para” ismini vermekte.

Elde edilen fonlama, bu hizmetin geliştirilmesi için kullanılacak. Monerium lisanslı bir kurum olduğunda, blockchain platformları üzerinden ”varlık destekli, iade edilebilir ve regüle edilmiş e-para” sunmayı planlıyor ve ürünlerinin blockchain ağlarını ”daha kullanışlı ve ilişkili” yapacağını vurgulamakta. Firma henüz AB içerisinde lisanslı olmasa da, yetkililerin aktardığına göre  yaptığı başvuruda aşama kat edildi.

Monerium CEO’su Sveinn Valfells konu hakkında şunları aktardı:

”Lisanslı bir finansal kurum olmak, Monerium için blockchain ağları üzerinden e-para sunmak ve bunun tam sorumluluğu ile kontrolünü üstlenmek için sıradaki kilit aşama.”

ConsenSys Capital’in kurucu ortağı Andrew Keys, bulunduğu firmanın ”daha merkeziyetsiz ve özgür bir gelecek inşa etmek için firmaları desteklemeye” devam edeceğini aktardı. ConsenSys son zamanlarda zor günler yaşasa ve işten çıkarmalar yapsa da, fonlamalara devam etmekte.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.