Dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından NASDAQ'ın elemanı ve yöneticisi olan  Jeanine Hightower-Sellitto', 10 Ekim tarihinde Medium üzerinde yayınladığı bir gönderiye göre Gemini kripto para...

Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına Katıldı

Gemini

Dünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından NASDAQ‘ın elemanı ve yöneticisi olan  Jeanine Hightower-Sellitto‘, 10 Ekim tarihinde Medium üzerinde yayınladığı bir gönderiye göre Gemini kripto para borsasına katıldı.

ABD menşeli Gemini kripto para borsası 2015 yılının başlarında Winklevoss ikizleri tarafından piyasaya sürülmüştü. Gemini, Hightower-Sellitto’yu kendi müşteri hizmetleri ekibini yönetmesi için bünyesine kattı. Yapılan açıklamaya göre Selitto Uluslararası Menkul Kıymetler Borsasında 13 yılını geçirdi ve bu süre boyunca CEO olarak hizmet verdi. Kendisi söz konusu startup borsasının 2016 yılında NASDAQ tarafından satın alınacak kadar büyümesine önderlik etti. NASDAQ 2016 yılında 1.1 milyar dolara ISE’yi satın almıştı.

Finans odaklı bir dergi olan Banking & Finance Review’in haberine göre,  Gemini, Hightowe -Selitto’nun kendi piyasasını geliştirmesini bekliyor. Habere göre eski CEO aynı zamanda kurumsal yatırımcılar için olan hizmetleri de geliştirecek.

Diğer Wall Street yöneticileri de yakın zamanda çeşitli kripto para borsalarına katılmıştı. Örnek vermek gerekirse eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Priyanka Lilaramani de Malta menşeli kripto para startup firması HOLD’a katılmıştı. Özellikle ABD menşeli bir kripto para borsası olan Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı işe alımlar ile kendinden sıkça söz ettirmişti. Firmanın bünyesine kattığı eski Wall Street çalışanlarının yanı sıra, eski bir FBI ajanı da bulunmaktaydı.

Kripto para startup firmaları sundukları gelecek ve daha iyi şartlarla, bir çok Wall Street firmasını geride bırakmaya devam ediyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.