Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Balinaları Yarın Yokmuş Gibi Satış Yapıyor! Bitcoin’de Durum Ne?

Son gelen veriler Bitcoin (BTC) ile Ethereum (ETH) yatırımcılarından hangilerinin daha sağlam HODLer olduğunu gözler önüne serdi.

Kripto para analisti “sunnydecree” takma adlı Twitter kullanıcısı Glassnode verilerine dayanarak yaptığı paylaşımda, Bitcoin ve Ethereum balinalarının dikkat çeken alım-satımlarını gösterdi. Analist yaptığı paylaşımda, Ethereum balinalarının “yarın yokmuşçasına” satış yaptığına yer verdi:

Ethereum balinaları yarın yokmuş gibi satış yapıyor. Bitcoin balinaları ise varlıklarını HODL etmeye devam ediyor.

Resim

Paylaşılan verilere göre Bitcoin yatırımcıları, elindeki varlıkları artırarak düzenli bir yükseliş gösterirken Ethereum yatırımcıları zaman zaman büyük satışlar yaptı. Hatta Ethereum yatırımcıları, devrim niteliğindeki Merge güncellemesinden bu yana HODL etmiyor gibi görünüyor.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının ayı piyasası boyunca sık sık ellerindeki varlıkları artırdığı gündeme gelmişti. Hatta son gelen verilere göre uzun vadeli yatırımcıların pozisyonlarındaki net değişimi gösteren bir metrik, bu yatırımcıların ayda 50.000 Bitcoin (1,35 milyar dolar) akümüle ettiğine işaret etmişti.

Öte yandan 155 günden fazla elinde varlık bulunduran yatırımcıları temsil eden uzun vadeli yatırımcıların cüzdanlarındaki toplam Bitcoin, arzın %76’sını ele geçirerek 14,8 milyon ile rekor kırdı. 

Ancak Bitcoin sahibi cüzdanların birçoğunun hareketsiz, gizemli ve unutulmuş olduğu varsayıldığında veriler çok da mantıksız görünmüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!