Ethereum Classic, geçtiğimiz hafta içerisinde yaşadığı saldırı nedeniyle gündeme gelmişti. İlk verilere göre Coinbase ve Gate.io ağlarındaki Ethereum Classic fonlarına karşı yapılan %51 ve çifte...

Ethereum Classic Saldırganı, 100.000 Dolar Değerinde ETC’yi İade Etti!

ethereum classic

Ethereum Classic, geçtiğimiz hafta içerisinde yaşadığı saldırı nedeniyle gündeme gelmişti. İlk verilere göre Coinbase ve Gate.io ağlarındaki Ethereum Classic fonlarına karşı yapılan %51 ve çifte harcama saldırısı, 88.500 ETC (460.000 dolar) gibi bir miktar zarar vermişti. Ancak daha sonra elde edilen bilgilerde, söz konusu saldırının 1 milyon dolar civarında zarar verdiği öğrenildi.

Gate.io kripto para borsası ise o tarihlerde kullanıcılara fonların geri iade edileceğini belirtmişti. Kripto para borsası 12 Ocak tarihinde kendi resmi Twitter hesabından yaptığı bir duyuruda, %51 saldırısının arkasındaki kişinin, 100.000 dolar değerinde ETC’yi geri Gate.io’ya 10 Ocak tarihinde iade ettiğini doğruladı.

Borsa bunun yanı sıra bundan sonra böyle olayların yaşanmaması için ETC onay sayısının 4000’e çıkarıldığını ve %51 saldırısı tespit etme yöntemlerinin sertleştirildiğini ifade etti. Çin tabanlı bir  güvenlik firması olan SlowMist iseeçtiğimiz günlerde yaşanan Ethereum Classic %51 saldırısının arkasındaki saldırganı tespit etmek için yeterli kanıta sahip olduğunu iddia etmiş ve kripto para borsalarından yardım istemişti.

%51 saldırganının SlowMist’in ifadesi yüzünden mi, yoksa insafa geldiği için mi ETC miktarını iade ettiği ise hala bilinmiyor.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.