Moğolistan'daki kripto para madencilerinin sayısı ilerleyen aylarda ciddi bir artış görebilir. Japonya'dan Moğolistan'a Moğolistan, ucuz elektrik fiyatları sayesinde kripto para madencilerinin ilgisini çekmeye başladı. Kripto...

Moğolistan’daki Kripto Para Madencilerinin Sayısı Artıyor

Moğolistan’daki kripto para madencilerinin sayısı ilerleyen aylarda ciddi bir artış görebilir.

Japonya’dan Moğolistan’a

Moğolistan, ucuz elektrik fiyatları sayesinde kripto para madencilerinin ilgisini çekmeye başladı.

Kripto para piyasası geçtiğimiz aylara göre büyük ölçüde düşüş yaşamış olsa da Moğolistan’daki madenciler bu piyasadan hala gelir elde edebiliyorlar. Ginco Mongol adlı şirketin CEO’su Yuma Furubayashi, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Buradaki çalışma şartları zor olsa da hala kar elde ediyoruz.”

Merkezi aslında Japonya’da bulunan Ginco, kripto para cüzdanlarıyla ilgili çalışmalar yürütüyor. Ancak şirketin Moğolistan’da iki farklı kripto para madencilik tesisi var.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş, Asya’daki bazı şirketlerin yeni alternatifler aramaya başlamasına yol açtı. Ayrıca bu bölgedeki Çin gibi bazı ülkelerin madencilikle ilgili katı kararlar alması, bu şirketleri başka ülkelere göç etmeye zorluyor.

Hızlı Büyüme

Özellikle Japonya’daki bazı madencilik şirketleri, piyasanın zorlu günlerden geçtiği şu dönemde daha fazla gelir elde etmek için Moğolistan’a geçiş yapmaya başlayabilirler. Bunun başlıca sebebi olarak ülkedeki ucuz elektrik fiyatları gösteriliyor.

Ginco Mongol, bundan yalnızca birkaç ay önce kripto para madenciliği yapmaya başladı ama şirket bu kısa süre içerisinde elindeki Bitcoin cihazlarının sayısını 600’den bin 600’e çıkardı.

Şirketin yalnızca birkaç ay içerisinde bu kadar hızlı büyümesinin sebebi ise Moğolistan’ın kripto para madenciliği için diğer ülkelere kıyasla daha elverişli olması.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.