verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Fork’u Altcoin’den Bir Fork Hamlesi de Dogecoin İçin!

Ethereum’un (ETH) iş kanıtı sistemi (PoW) forklarından biri olan Ethereum Fair (ETHF) Dogecoin’in (DOGE) forklanması için bir merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) kuracağını ve ekran kartı ile madencilik yapılabilmesi için algoritmada değişikliklere gideceğini açıkladı.

Ethereum Fair yakın zamanda resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, yakın zamanda Dogecoin’in Ethereum Sanal Makineleri (EVM) ile uyumlu bir fork yaratılacağını ancak öncesinde fork’un yönetişimine dair bir DAO kurulacağını belirtti. Yapılan açıklamada, DAO’ya madencilerin, bireysel yatırımcıların, borsaların ve sermaye gruplarının katılabileceği bildirildi.

Verilen bilgilere göre Dogecoin’in yeni fork’unun madencilik algoritması Wright’tan ayrılacak ve ekran kartı ile madenciliği yapılabilecek. Uzmanlar bu algoritma değişikliğinin Dogecoin kullanıcıları tarafından uzun bir süredir beklendiğini dile getirdi. Ayrıca fork’u EVM’lerle de uyumlu çalışacağına dikkat çeken uzmanlar, bu adımın madencileri teşvik edebileceğini aktardı.

Fork’un 1:1 defter tutmaya devam edeceği ancak Bitcoin (BTC) serisi algoritmasından Ethereum serisi algoritmasına bazı detaylı ayarlamalar yapacağı belirtildi.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %22’nin üzerinde artış gösterirken son 24 saatte %1,7 değer kazanarak 0,39 dolardan işlem gördü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!