Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Kurucu Ortağından ABD’li Borsaya 22 Bin ETH Transferi: Yine Mi Satacak?

Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, kripto para borsası Kraken’e 41,1 milyon dolar değerinde 22 bin Ethereum (ETH) transfer etti.

On-chain araştırmacıları 5 Haziran tarihinde, Wilcke’nin yaklaşık 2,5 yıl aradan sonra Kraken’e 41,1 milyon dolar değerinde 22 bin Ethereum transfer ettiğini aktardı.

Kurucu ortağın önceki işleminin üzerinden yaklaşık 29 ay geçtiğine dikkat çekilirken önceki işlemi 2021 yılının Ocak ayında geçekleştirdiği ve 15.000 ETH aktardığı hatırlatıldı. Wilcke’nin ilgili transferi de Kraken’e yapmıştı ve transferinden kısa bir süre sonra 1.180 dolar seviyelerinde işlem gören Ethereum 4.815 dolar seviyesine kadar yükselmişti.

Wilcke’nin varlıkları çok yüksek ihtimalle satış yapmak için transfer ettiği öne sürüldü. Ancak kurucunun aktardığı varlıkları teminat olarak kullanıyor olabileceği de iddia edildi.

Ethereum kurucusu, 2019 yılında güncel değeri 171 milyon dolar eden 92.000 ETH’yi Kraken’e göndererek satış gerçekleştirmişti. Wilcke, elde ettiği geliri o dönemlerde üzerinde çalıştığı bir oyun projesi için kullanacağını söylemişti.

Veriler, Wilcke’nin cüzdanında mevcut durumda 280 milyon dolar değerinde 150.038 ETH daha bulunduğunu ortaya koydu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!