Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Rakibi Altcoin İçin Ralli Zamanı Mı: Ağ Aktivitesi Rekora Koşuyor!

Ethereum (ETH) katman-2 (L2) ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) ağındaki aktivite 2023 yılının en yüksek seviyelerinde seyrediyor.

Kripto para piyasası son dönemde önemli yükseliş hareketlerine tanıklık ederken MATIC bu noktada başı çekenler arasında yer aldı. Fiyattaki artışa paralel olarak Polygon ağının aktivitesi de uzun süredir görülmemiş seviyelere ulaştı.

On-chain veri platformu Polygonscan tarafından sunulan verilere göre ağ üzerindeki işlem ücreti maliyetini temsil eden “gwei16 Kasım günü 4435 gwei seviyesine kadar yükseldi. Bu 2023 yılı içerisinde hiç görülmemiş bir seviye olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan Polygon ağındaki işlem sayısı da ciddi bir artışa tanıklık ederek bu yıl ilk defa 6,1 milyonun üzerine çıktı. Sırf son 24 saatte Polygon ağındaki işlem miktarı %113 artış sergiledi.

Piyasa uzmanları Polygon ağındaki artan aktivitenin fiyatı daha yüksek seviyelere taşıyabileceğini öne sürdü. Ağ aktivitesindeki artışı yatırımcıların projeye yönelik artan ilgisini bariz bir şekilde gözler önüne serdiğini belirten analistler, ilginin çığ gibi büyüyerek MATIC için yeni bir boğa koşusu başlatabileceğini savundu.

Polygon’un ekosistem geliştirme cüzdanı kısa süre önce 70 adrese toplamda 199 milyon dolar değerinde 217 milyon MATIC dağıtarak gündeme gelmişti.

CoinGecko verilerine göre son 1 hafta içerisinde %12 yükseliş sergileyen MATIC, yazım esnasında 0,909 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!