Fark kontratları trading ve yatırım platformu üzerine ün kazanan ve kripto para dünyasında da tanınmaya başlayan eToro, dünyanın varlık eşitsizliğini çözmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir...

eToro, Varlık Eşitsizliği İle Mücadele İçin Blockchain Tabanlı Bir Deney Yapacak

Fark kontratları trading ve yatırım platformu üzerine ün kazanan ve kripto para dünyasında da tanınmaya başlayan eToro, dünyanın varlık eşitsizliğini çözmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir topluluk projesi GoodDollar‘a 1 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Proje temel olarak bankacılık hizmeti almayan veya almak istemeyen insanlara odaklanıp, onların kripto para birimleri sayesinde ”sosyal faizden” yararlanmasını sağlayacak. GoodDollar ilk olarak deneysel bir süreç gerçekleştirecek ve kripto para birimlerini kullanarak evrensel bir temel gelir oluşturmaya çalışacak ve bunu yaparken akıllı kontrat teknolojisi ile blockchain’den yararlanılacak. Onaylı katılımcılar bedava bir şekilde kripto para elde edebilecek.

eToro CEO’su Yoni Assia’ya göre, günümüzde en büyük zorluklardan birisi de küresel varlık eşitsizliği. Geçtiğimiz sene uzmanların elde ettiği sonuçlara göre dünyanın nüfusunun %1’i gibi küçük bir oran, bütün dünya nüfusunun %50’sinden daha fazla varlığa sahipti. Assia teknolojik işsizliğin artması ile, teknoloji sektörünün çok daha girişken olması gerektiğini ve bu meselelere el atması gerektiğini vurgulamakta.


eToro yaptığı açıklamalarda Londra ve Tel Aviv içerisindeki ekiplerinin ve ofislerinin şimdiden proje hakkında çalışmaya başladığını ancak daha fazla ortağın, uzmanın ve elçinin katılımını beklediklerini ifade etti. eToro tarafından GoodDollar için hazırlanan internet sayfasında, dünyanın en varlıklı 42 insanının toplamda en fakir 3.7 milyar insandan daha varlıklı olduğu belirtilmekte.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.