8 Kasım tarihinde yayınlanan 2018 yılı üçüncü çeyrek mali tablosuna göre, Kanada menşeli Bitcoin madencilik şirketi Hut 8, söz konusu dönemde firma için rekor sayılabilecek...

Kanadalı Bitcoin Madencilik Firması Hut 8, 2018’in Üçüncü Çeyreğinde Rekor Gelir Elde Etti

Kripto Para madencilik

8 Kasım tarihinde yayınlanan 2018 yılı üçüncü çeyrek mali tablosuna göre, Kanada menşeli Bitcoin madencilik şirketi Hut 8, söz konusu dönemde firma için rekor sayılabilecek bir kazanç elde etti.

İşletme kapasitesi ve piyasa hacmi bakımından ”dünyanın en büyük” halka açık kripto para madencilik şirketi olduğunu iddia eden Hut 8, üçüncü çeyrekte elde ettiği gelirin 13.5 milyon civarında bir rekor olduğunu vurguladı. 30 Eylül tarihinde firma tarafından yapılan başka bir açıklamada, madencilik şirketinin 9 ay boyunca toplam gelirinin 27.7 milyon dolar olduğu belirtilmişti.

Bitmain veya buna benzer devlerle kıyaslandığında elde edilen gelir biraz düşük gözükse de, firmanın kendi içerisinde bir çeyrekten diğer çeyreğe %126 civarında artış olduğu görülebilir. Hut 8’in geçtiğimiz çeyrekteki kazancı 5.9 milyon seviyesindeydi. Şirket yetkilileri bu gelir artışını Eylül ayında yerleştirdikleri 16 adet Bitfury BlockBoxes ekipmanına bağlamakta. Yeni eklenen Bitfury cihazları ile birlikte tesisin sahip olduğu Bitfury Blockboxes ekipmanı sayısı da 56’ya çıktı. Her bir Blockboxes’ın 176 madencilik sunucusu olduğu bilinmekte ve cihazın 13.7 PH/s gibi etkileyici bir oran orantısı mevcut.

Hut 8’in üçüncü çeyrekte tek bir Bitcoin kazabilmek için harcaması gereken miktar 3.394 dolar iken, bu mevcut piyasadaki birim fiyatın oldukça aşağısında ki görünüşe göre Bitcoin madenciliği şirketin üçüncü çeyrek kazancının 6.6 milyon dolarını oluşturmakta. Hut 8 yetkilileri kendilerinin dünyada en düşük maliyetli Bitcoin kazımı yapabilen madencilik şirketlerinden birisi olduğunu vurguladı.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.