Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Reddit'in kurucu ortaklarından Alexis Ohanian, kripto para piyasasının mevcut durumu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Ünlü kurucu 2018 yılında yaşanan...

Reddit Kurucu Ortağı: Ayı Piyasası Kripto Yeniliği İçin İyi Bir Şey

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Reddit‘in kurucu ortaklarından Alexis Ohanian, kripto para piyasasının mevcut durumu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Ünlü kurucu 2018 yılında yaşanan ayı piyasasının ve düşük fiyatların aslında kripto para dünyası için iyi olduğunu ve bunların gerçekten kripto para sektörünün gelişimini isteyen kişilerin dikkatinin dağılmasını önleyeceğini vurguladı.

Kripto para dünyasının bilinen ”iyimser” isimlerinden olan Ohanian, aslında platformu Reddit aracılığıyla kripto para devrimine hizmet eden isimlerden birisi. Ohanian yakın zamanda Breaker Mag kaynağı ile yaptığı röportajda, kripto para dünyasının mevcut durumuna ve gelecekteki Blockchain piyasasına bir göz attı. Mevcut ayı piyasasının geçici mi yoksa kalıcı mı olduğu sorusuna yanıt veren Alexis, fiyatların eninde sonunda yükseleceğini ve bu yükselişi neyin getirebileceğini de açıkladı:

”Kripto kışından çıkılmasını sağlayacak olan şeyin, gerçek kullanım alanları olduğuna inanıyoruz.”

2017 yılının sonlarında yaşanan patlamadan sonra fiyatların düşmesinin aslında iyi olduğunu belirten Alexis, bu sayede fiyattan daha önemli konular ile ilgili projelerin geliştirilmesine odaklanılabileceğini ifade etti.

”Bu olay en son yaşandığında Bitcoin 1.000 dolardan 250 dolara kadar düşmüştü ve kış yıllarca sürdü. İnsanlar umutlarını kaybetmeye başlamıştı ve bundan Etherium (röportajdaki orijinal yazım)  doğdu. En son yaşanan hype döngüsünden gerçek anlamda yararlı şeyler doğdu.”

Fiyatta yaşanan hareketliliğin ve düşüşün bir çok spekülatörü piyasadan uzaklaştırdığını da iddia eden Ohanian, böyle dönemlerin kendisi için kripto para sektörünün tekrar gruplaşmasını sağladığını ifade etti.

”Bu durum insanları gerçekten sadece geliştirmek için geliştirmeye teşvik ediyor.”

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.