verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

eToro’dan Profesyonel Yatırımcılara Yeni Borsa

Global yatırım platformu eToro, profesyonel kripto para traderları için geliştirilmiş yeni borsasını, yaptığı basın açıklaması ile tanıttı. Borsadan yapılan açıklamaya göre, eToroX adı verilen bu yeni kripto para borsası 6 farklı kripto parayı destekleyecek ve aynı zamanda platformun eklediği 8 stabil kripto para, borsada yerini alacak.

Kurumsal yatırımcılar ve profesyonel traderlar için geliştirilmiş bu borsada şu anda BTC, LTC, XRP, ETH, DASH ve BCH yer alacak. Şirketin yöneticisi Doron Rosenblum, şu anda borsada 37 farklı parite yer aldığını ifade ederken, gelecekte bu rakamın artacağını da ifade etti.

Bununla birlikte eToroX’de 8 farklı stabil kripto para da olacak. Bunlar Yeni Zelanda doları, Japon yeni, İsviçre frangı, Amerikan doları, Euro, Kanada doları, Sterlin ve Avustralya doları olacak. Bu stabil kripto paraların arzı ve kontrolü de eToro bünyesinde olacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan eToro CEO’su ve kurucu ortağı Yoni Assia, platformun tamamen regüle olduğunu ifade ederken, Blockchain’e de övgüler yağdırdı. Assia şöyle konuştu:

”Kripto paraları ve tokenize edilmiş ürünleri daha fazla kişiye ulaştırmak istiyoruz ve bunu yaparken de onların rahatlıkla trade yapmasını sağlama amacını taşıyoruz. Bana kalırsa, bu (Blockchain) finansın geleceği. Blockchain, er ya da geç tüm geleneksel finansal hizmetleri yiyecek ve de bunu da, tokenizasyon aracılığı ile yapacak. Biz de bu işin bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz.”

Leave a comment