Blockchain uzmanları artık Facebook üzerinden çok daha kolay bir şekilde iş bulabiliyorlar. Ekibine Blockchain alanında uzman isimler katmak isteyen şirketler, Facebook'ta çok daha sık bir...

Facebook Blockchain Uzmanı Arıyor, ConsenSys İşçi Çıkartıyor, Peki Sektörün Geleceği Nasıl?

Blockchain uzmanları artık Facebook üzerinden çok daha kolay bir şekilde iş bulabiliyorlar. Ekibine Blockchain alanında uzman isimler katmak isteyen şirketler, Facebook’ta çok daha sık bir şekilde ilan vermeye başladılar.

Blockchain uzmanı olan kişiler Facebook’ta rahatlıkla iş bulabiliyorlar. Facebook’un kariyer sayfasına göre şu anda boş durumda olan iki yazılım mühendisliği, birer adet veri analistliği ve veri mühendisliği pozisyonu bulunuyor.

Blockchain alanında uzman bir veri analisti arayan şirketin yayınladığı ilandan bir kesit şu şekilde:

“Blockchain teknolojisiyle ilgili her alanda araştırmalar yapıyoruz. Nihai amacımız, milyarlarca insanın şu anda sahip olamadıkları şeylere sahip olabilmesini sağlamak. Bu şeylere finansal hizmetler, yeni tasarruf yolları ve bilgi paylaşım yolları dahildir.”

Blockchain Uzmanları

Dünya genelinde Blockchain alanında uzman isimlerle çalışmak isteyen şirketlerin sayısı git gide artıyor.

Günümüzdeki pek çok sektörde işçi bolluğu, işveren kıtlığı yaşanırken Blockchain sektöründe bu durumun tam tersi olduğunu söylemek mümkün. Bu alanda uzman isimlerle çalışmak isteyen şirketler çoğu zaman yeteri kadar nitelikli isimlerle karşılaşamıyor.

Blockchain teknolojisi hala yeni sayılabileceği için bu alanda uzman olan insanların sayısının böylesi az olması pek şaşırtıcı değil.

Dünya genelinde önde gelen üniversiteler Blockchain alanında çeşitli dersler vermeye başladılar bile. Ülkemizde Bahçeşehir ve Hacettepe gibi üniversitelerden bu alanda ders alınabiliyor.

Üniversitelerdeki derslerin artmasıyla birlikte Blockchain uzmanlarının sayısı da zamanla artış gösterecektir. Bu da Blockchain sektörünün çok daha hızlı bir şekilde büyümesini sağlayabilir.

Diğer Şirketler Zor Durumda

Bu sektörde halihazırda çalışan kişiler ise piyasadaki düşüşten olumsuz yönde etkilenebiliyorlar.

Özellikle Steemit ve ConsenSys gibi sektörün önde gelen şirketleri dahi piyasadaki düşüş yüzünden işçi çıkarmak zorunda kaldılar.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.