Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fed Faiz Artırımının Ardından Bitcoin (BTC) İçin Sıradaki Durak Neresi: 25.000 Dolar Mı Yeni Bir Dip Mi

ABD Merkez Bankası (Fed), faizi beklenildiği gibi 75 baz puan artırdı. Sizler için bu durumun Bitcoin’i (BTC) nasıl etkilediğini inceledik.

TSİ dün akşam saat 21.00’de Fed, 75 baz puanlık faiz artırımı gerçekleştirdi. Faiz oranının açıklandığı esnada volatil hareketler sergileyen Bitcoin, önce 20.200 dolara düştü ardından saniyeler içerisinde 20.800 dolara yükseldi.

Volatilitenin azalmasıyla birlikte Bitcoin, 20.050 dolara kadar düşüş yaşadı. Fed’in faiz kararını açıkladığı günlerde daha volatil hareketler sergileyen Bitcoin, bu sefer piyasa tarafından kesin olarak görülen 75 baz puan faiz artırımının ardından çok fazla bir tepki vermedi.

Bitcoin Teknik Analizi

Yaklaşık 1 haftadır 100 günlük hareketli ortalamasının hemen altıda işlem gören Bitcoin’in, bu seviyeyi aşması bekleniyor. Tarihi boyunca direncinden tepki alıp “sert düşüş” yaşamadığı sürece genellikle o direnci kırmayı başaran Bitcoin’in, bu defada aynı şekilde hareketli ortalamayı yukarı yönlü kırması bekleniyor.

Hareketli ortalamasını yukarı yönlü kırması durumunda Bitcoin’in 21.800 doları hedefleyeceği ardından 25.000 dolara gitmek isteyeceği düşünülüyor. Ancak düşüş yaşanması  durumunda halihazırda birçok kez destek görevi gören 18.650 dolar seviyelerinin artık destek görevi görmeyeceği tahmin ediliyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlerinin başlamaması durumunda yeni dipler arayacağı düşünülüyor.

  • İçerikte yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!