UnionBank'ın Filipinler departmanı geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda kullanıcıların kripto para birimleri karşılığında Filipin Pesosu alıp satabileceği kripto para ATM'lerini kullanıma açmayı planladığını açıkladı. Banka...

Filipinler Tabanlı UnionBank’tan, Kripto Para ATM’si Hamlesi Geldi!

Filipinler

UnionBank’ın Filipinler departmanı geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda kullanıcıların kripto para birimleri karşılığında Filipin Pesosu alıp satabileceği kripto para ATM’lerini kullanıma açmayı planladığını açıkladı. Banka ATM’leri kullanıma sunabilmek için Ripple firmasının ödeme ağı xRapid tabanlı bir e-cüzdan ve finansal hizmet firması olan Coins.ph ile de ortaklık imzaladı.

UnionBank Başkanı Justo A. Ortiz, konu hakkında yaptığı açıklamada şimdiden bir Bitcoin ATM’lerine sahip olduklarını ve bunu ilk olarak Ayala bölgesine yerleştireceklerini açıkladı. Coins.ph platformu hem masraf hem de hız konusunda sınır ötesi ödemelerde ciddi bir tanınırlığa kavuştu ve xRapid platformunun sağladığı imkanlar ile şeffaflık konusunda da ciddi bir yere geldi. Coins.ph sadece XRP değil, aynı zamanda Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum gibi kripto paraları da destekliyor ve ATM içerisinde de bunların destekleneceği tahmin edilmekte. Coins.ph özellikle Filipinler içerisinde ciddi anlamda popüler bir firma ve her geçen gün girişimlerini arttırmakta.

Yaklaşık 5 milyon kullanıcı tabanına sahip olan Coins.ph, Ripple tarafından sunulan xRapid platformunu kullanarak dünyanın en uzak bölgelerindeki insanlara bile bankacılık hizmeti sunmayı amaçlamakta. Coins.ph CEO’su ve kurucusu Ron Hose, konu hakkında yaptığı açıklamada bu ortaklığın iki taraf için de oldukça faydalı olduğunu ve Ripple tarafından sunulan blockchain teknolojisinin 10 milyondan fazla Filipinli işçi için evlerine para gönderme konusunda devrim yaratacağını vurguladı. Ülkedeki yetişkinlerin %70’inden fazlasının banka hesabın sahip olmadığı da bilinmekte.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.