verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Formula 1 Yarışları İçin Polygon Ağında NFT Biletleri Geliyor

Formula 1’in önde gelen bilet düzenleyicisi Platinium Group, Polygon (MATIC) ağında basılacak NFT yarış biletlerini piyasaya sürüyor.

Yakın zamanda yayınlanan bir basın açıklamasına göre Formula 1’in (F1) bilet düzenleyicisi Platinium Group’un, hafta sonu start verecek Monaco Grand Prix’inden başlayarak Ethereum (ETH) katman-2 ağı Polygon üzerinde basılacak NFT yarış biletlerini piyasaya süreceği bildirildi.

Biletlerin yalnızca yarışa erişim sağlamak için kullanılmayacağı bunun yanı sıra koleksiyoncularına markaya sadık kalmalarını teşvik etmek için gelecek yarışlar için indirimler gibi çeşitli avantajlar sağlayacağı belirtildi.

Şirket biletlerin oluşturulması, basılması ve satılması konusunda blockchain altyapı şirketi Elemint ve Web3 ajansı Bary ile iş birliği yaptı.

Bary kurucu ortağı Elie Zerbib, NFT biletlerin sahiplerine şeffaflık, izlenebilirlik, kişiselleştirme ve etkileşim gibi pek çok özellik sunduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra biletlerin alımı sırasında kullanıcıların herhangi bir Web3 deneyimine sahip olması gerekmediğinin de altını çizdi. Ayrıca Zerbib, Monaco Grand Prix sonrası bazı NFT sahiplerinin etkinliğin en özel partisine davet edilebileceğini söyledi.

Elemint CEO’su Jacques-Henri Eyraud, etkinlik biletleri için blockchain teknolojisininden yararlanmanın F1’in ötesine geçerek spor ve eğlence dünyasına yayılacağını öne sürdü ve konu hakkında şu ifadelerde bulundu:

Web3 teknolojileri daha güvenli ve etkinliklerin özgünlüğüne daha adapte biletleme çözümleri sunmayı mümkün kılıyor. Bu deneyim, her tür spor müsabakasının hayranları için daha kişisel ve eğlenceli hale geliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!