verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Cephesinde Yeni Gelişme: Blockfolio Satın Alımında FTT Kullanıldı

İflas eden kripto para borsası FTX’in kripto platformu Blockfolio’nun on milyonlarca dolarlık hissesini FTT kullanarak satın aldığı ortaya çıktı.

Bloomberg 22 Aralık tarihinde yayınladığı haberde, FTX’in 2020’de 84 milyon dolar değerindeki Blockfolio hissesinin satın alımında FTT kullandığı ortaya çıktı. Satın alım sürecinde FTX’in kamuoyuna ödeme yöntemlerine dair yaptığı açıklamalar ise daha sonrasında ulaşılan belgelerle uyuşmadı.

Belgelerde, Blockfolio’nun 160 milyon dolar değerleme ile toplam payın %52’sine denk gelen bir kısmını 84 milyon dolar karşılığında FTX’e sattığı görüldü. FTX, satın alım sırasında ödemenin öz sermaye, nakit ve kripto karışımı hibrit bir yöntemle yapıldığını bildirmiş olsa da bu ortaya çıkan belgelerle örtüşmedi. Belgelerde tüm miktarın yaklaşık %94’lük kısmının borsanın yerel token’ı FTT ile ödendiği görüldü. FTT satın alımın yapıldığı 2020 yılından bu yana %80’in üzerinde değer kaybı yaşadı.

Ayrıca belgelerde, FTX’e iki yıl içerisinde şirketin geri kalanını da satın alma hakkı tanındığı bildirildi. Ancak uzmanlar, iflas eden kripto para borsasının artık böyle bir satın alım yapabileceğine ihtimal vermiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!