Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Hakkında Gizli “Dolandırıcılık” Grubu İddiası: SBF Tutuklama Öncesi Yalanladı

FTX kurucusu Sam Bankman Fried’in (SBF) de dahil olduğu üst düzey yöneticilerin gizli bir “dolandırıcılık” grubu kurdukları ve gelecek duruşmalara dair hazırlıkları buradan yaptıkları iddia edildi.

Australian Financial Review (AFR) gazetesi tarafından sunulan habere göre FTX kurucuları Sam Bankman-Fried ve ZixiaoGaryWang, FTX mühendisi Nishad Singh ve Alameda Research eski CEO’su Caroline Ellison’ın Signal uygulaması üzerinde “Wirefraud” isimli gizli bir grup oluşturdukları öne sürüldü. AFR raporunda, sohbetin FTX ve Alameda’nın başarısızlığa giden süreçteki operasyonları hakkında gizli bilgiler göndermek için kullanıldığı belirtildi.

SBF, Bahamalar’da tutuklanmadan kısa bir süre önce bu grubun varlığına dair iddiaları yalanlar nitelikle bir tweet attı:

Eğer bu doğruysa, o zaman ben o iç çemberin bir üyesi değildim. Fakat bunun yalan olduğundan oldukça eminim. Hiç böyle bir grup duymadım.

SBF’nin bugün ABD Kongre’sinin karşısına çıkması bekleniyordu fakat dün akşam saatlerinde ABD’nin iade talebi gerekçesiyle Bahamalar’da tutuklandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!