Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Yeniden Başlatma Planı İçin Görüşmelere Başladı, FTT Fiyatı Fırladı!

İflas eden kripto para borsası FTX, yeniden faaliyete geçmek için yatırımcılarla görüşmelere başlaması ile borsanın yerel token’ı FTT yükselişe geçti.

İflasıyla kripto para piyasasında milyarlarca dolar hasara neden olan FTX, geri dönmek için harekete geçti. Wall Street Journal (WSJ) tarafından sunulan haberde, FTX cephesinin ilgili yatırımcılarla görüşmelere başladığına yer verildi.

Konuya aşina kaynaklar, FTX operasyonlarının potansiyel olarak yeniden başlatılması için yöneticilerin ortak bir girişim arayışında olduğunu ve bu doğrultuda konuyla ilgilenen yatırımcılarla ön görüşmelerin yapıldığını kaydetti.

Kaynaklar, FTX’in geri dönme sürecinin bir parçası olarak büyük ihtimalle yeniden markalaşacağı ve bu yeni marka adı altında müşterilerinin karşısına çıkacağını belirtti. Kaynaklara göre ön görüşmeler kapsamında yatırımcılara bu yeni şirkete ait hisselerden pay teklif edilecek.

Öte yandan FTX’in yeniden yapılandırma sürecine destek verme konusunda hevesli olan taraflardan biri de blokzinciri üzerine geliştirmeler yapan Figure şirketi oldu. Figure, iflas eden Celsius Network’un (CEL) yeniden yapılandırma planında da sahneye çıkmış fakat verdiği teklif ihaleyi alabilmesi için yeterli olmamıştı.

İflasın ardından FTX CEO’su olarak atanan John J. Ray, konu hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadeye yer verdi:

FTX borsasının yeniden başlatılması için ilgili taraflarla görüşme sürecine başladık.

FTT fiyatında ani yükseliş

Haber akışının etkisiyle hareketlenen FTT, kısa sürede kayda değer bir yükselişe tanıklık etti. Yükseliş özellikle son 1 hafta içerisinde FTX cephesinden gelişmelerle birlikte alevlendi.

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre son 24 saat içerisinde %18 yükseliş performansı sergileyen FTT, 1,21 dolar seviyesinden 1,43 dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte FTT, son 1 hafta içerisinde %48’lik yükseliş sergileyerek dikkat çekti. FTT yazım esnasında 1,42 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!