Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX’den Milyarlarca Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Staking’i İçin Resmi Başvuru!

İflas eden kripto para borsası FTX, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) stake ederek pasif gelir elde etmek ve Galaxy Digital ile çalışmak istiyor. 

FTX’ten alacaklılarını sevindirecek bir haber geldi. Borsanın yeni yönetimi 23 Ağustos’ta yaptığı başvuruda, kripto varlıklarının yönetimi ve Galaxy Digital ile çalışma izni talep etti. FTX bu doğrultuda elinde bulundurduğu kripto paraların satışını, stake edilmesini ve riskten kaçınmasını sağlamak adına Mike Novogratz’ın şirketi Galaxy Digital’ten yardım isteyecek.

Alacaklılarına kripto para yerine itibari para olarak ödeme yapmak isteyen FTX, mahkeme başvurusunda resmi olarak Bitcoin ve Ethereum stake etmek istediğini ifade etti. Elinde bulundurduğu 3 milyar dolardan fazla kripto paranın değer kaybı yaşamamasını isteyen FTX, doğrudan satış yapmayı da planlamıyor. FTX’in staking’den elde etmeyi planladığı geliri bir edeceği zararlara karşı bir hedge olarak düşündüğü belirtildi.

Alternatif yollarla elindeki kripto paraları çıkarmayı planlayan borsa, haftalık satış limiti koymak ve pasif gelir elde etmek gibi seçenekleri düşünüyor. Bu nedenle Galaxy Digital ile çalışmayı planlayan ekip, anlaşmanın sağlanması durumunda şirkete maliyet, riskten korunma ve tasfiye ücreti ödeyecek.

Ayrıca Sam Bankman-Fried’dan (SBF) sonra şirketin başında geçen CEO John Ray, Galaxy’nin sektördeki büyük ölçekli deneyiminin altını çizerek şu ifadelerde bulundu:

Dijital varlık yönetimi ve alım-satım hizmetlerini düşük maliyetli bir şekilde verimli ve zamanında yapabilecek yeterliliktedir.

Söz konusu taleplerin aktifleşebilmesi için Delaware iflas mahkemesinin onay vermesi gerekiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!